Cumartesi , 28 Ocak 2023

Hamburg ve çevresinde Mart ayı içinde gerçekleşecek bazı etkinlikler

Hamburg ve çevresinde Mart ayı içinde gerçekleşecek bazı etkinlikler

Değerli Dostlar,
Türkiye ve Ortadoğuda önemi gelişmelerin yaşandığı bir dönemde Hamburg’da düzenlediğimiz iki günlük “Edebiyat, Sanat ve Siyaset günleri” etkinliğinde sizleri aramızda görmek istiyoruz.
Özellikle Türkiye’de tek adam diktatörlüğü kurmayı amaçlayan bir referandumu önceleyen etkinliğimizde, sanat, edebiyat ve siyaset alanlarından konuk ve katılımcılarımızla bu gidişe karşı güçlü bir ses vermek istiyoruz.
Anadolu-Mezopotamya coğrafyasının savaş ve katliam, isyan ve direnişlerle dolu kültürlerinin sanat ve edebiyata yansımalarını olduğu kadar, günümüzün demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesinin siyasal gündemine ilişkin gelişmeleri birlikte değerlendirmek istiyoruz.
Etkinliğimizin duyurulması ve katılımı için göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ediyoruz.
Saygılarımızla
HDK-Hamburg
Etkänläk 4 Mart Cumartesi günü saat: 14.00’te Louise Schroeder Schule, 22767, Hamburg , Altona, Thedestraße 100 adresinde gerçekleşecek

 

Otomatik alternatif metin yok.

”HAMBURG HAYIR DİYOR!”

Cumartesi günü  Saat 12:00 – 16:00 arasında Harburg Seevepassage 2-  21073 Hamburg  adresinden bilgilendirme Masası açılacaktır.

Geçtiğimiz haftalar Altona ve Billstedt semtlerinde açılan bilgilendirme masaları bu hafta sonu cumartesi Harburg ilçesinde açılacak. Bilgilendirme masalarında Türkçe ve Almanca Neden ”Hayır” denilmesi gerektiğini anlatan el ilanları dağıtılarak konuşmalar yapılacak, halaylar çekilecek.

11 Mart 2017 Cumartesi günü Saat 16.30 da Hamburg Hauptbahnopf yanında Hachmannplatz`ta HAYIR Yürüyüşü gerçekleştirilecektir.

”Yürüyüşte Örgütsel, Pankart, Bayrak, Flama, Döviz kesinlikle olmayacaktır, Hepimiz Na, No, Non, Nein ve HAYIR  arkasında yürüyeceğiz. Tek tek bireyler, Sivil toplum Kuruluşları, Partiler, Örgütler neden HAYIR dediklerini, kendi Dövizlerini yazabilecekler”

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.