Çarşamba , 5 Ekim 2022

Hamburg ve Çevresinde 23 Nisan kutlamaları devam ediyor

23 Nisan  (7)

”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Hamburg T.C. Başkonsolosluğu himayesinde, Eğitim Ataşeliği tarafından bazı sivil toplum kuruluşlarının işbirliğinde, Hamburg ve Schleswig Holstein Eyaleti’nin değişik bölgelerinde düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

23 Nisan  (2)

Güncel / Haber Merkezi
”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”, Hamburg, Kiel, Lübeck, Nuemünster ve Norderstedt’de gerçekleştirilen etkinliklerle kutlanmaya devam ediliyor. Bölgelerdeki değişik okullarda çocukların, Veli ve Öğretmenleriyle katıldıkları etkinlilere, Sivil Toplum Kuruluşu yönetici ve üyeleride katılarak destek verdiler.

23 Nisan  (8)

26 Nisan Pazar günü Hamburg Üniversitesi Audimax salonunda düzenlenen ve yaklaşık bin kişinin katıldığı etkinlikte çocuklar, çeşitli okullardan ve sivil toplum kuruluşlarının çocuk dans gruplarının danslı gösterileri ve koro gruplarının seslendirdiği şarkılarla etkinlikte yer aldılar. Etkinliğe, Hamburg Başkonsolosu Mehmet Fatih Ak`ın yanısıra, konsolosluk ataşeleri, çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri, politikacılar ve değişik uluslardan misafirler hazır bulundular.

23 Nisan  (1)

Eğitim Ataşeliği tarafından 23 Nisan etkinlikleri kapsamında, 25 Nisan günü  Hamburg`daki spor kulüplerinin desteğiyle düzenlenen futbol turnuvasında ise yaklaşık 17 ilkokuldan katılan çocuk futbol takımlarına turnuva sonunda Başkonsolos Mehmet Fatih Ak çocuklara kupalarını vererek, kura sonunda forma kazanan çocuklara formalarını takdim etti.

Ayrıca Norderstedt Türk Alman Dostluk ve Kültür Derneği, 3 Mayıs pazar günü  13.00’te Kulturwerk in Norderstedt, Am Kulturwerk 1, 22844 Norderstedt  adresinde 23 Nisan kutlaması düzenliyor.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.