Perşembe , 23 Mart 2023

Hamburg Türk Basın Birliği’nde Nöbet Değişikliği

Gelenekselleşen basın kahvaltısı ile birlikte, Hamburg Türk Basın Birliği’nın (HTBB) 2 yılda bir yapılan Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Hüseyin Dörtyol’un yaptığı açış konuşması ile başlayan Genel Kurul, belirlenen gündem maddeleri ile devam etti.

Mustafa Akpolat

HAMBURG TÜRK BASIN BİRLİĞİ GENÇLEŞTİ
Saat 11’de kahvaltı ile başlayan toplantı, belirlenen gündem maddeleri sonrası saat 12:00 de başladı ve 15:00’e kadar devam etti.
Divan BaşkanlığınA Süleyman Kayhan, başkan yardımcılığını Ali Akdemir ve yazmanlığını Fehime Şahin’inin seçilmesinden sonra, hayatını kaybeden basın emekçileri için bir dakikalık saygı duruşuyla devam etti.
Hamburg Türk Basın Birliği'nde Nöbet Değişikliği

HTBB Başkanı Hüseyin Dörtyol’un faaliyet raporunu okumasından sonra, mali rapor ve denetleme kurulunun raporu okundu. Tüzükte yapılmak istenen bazı maddelerin değiştirilmesi önerisi tartışılarak değişiklikler gerçekleştirildi. Hangi üyelerin oy hakkı olduğunun belirlenmesinde, kimi zaman tansiyonun yükseldiği ve tartışmaların yaşandığı genel kurulda, Dernek Başkan’ı seçimi gerçekleştirildi.

BASIN MENSUPLARINA SERT TUTUM TARTIŞMASI GERGİNLİK YARATTI

6 Nisan pazar günü 3’üncü Olağan Genel Kurul’u yapılan Hamburg Türk Basın Birliği (HTBB) toplantısında HADD Başkanı Coşkun Coştur‘a yapılan eleştiri tartışma yarattı.

Çoştur’un HTBB’ye uyeliği konusunda Yönetim Kurulu’nun net bir kararı almaması sonuca bağlanamadı, bunun üzerine denetleme kurulu üyesi Adil Yigit’ darbeci bir mantıkla kimsenin Basın Birliği’ni yönetmeye kalkışmasına izin vermeyeceklerini ve HTBB’nin ‘objektif ve şeffaf ol’ anlayışıyla faaliyetlerine devam etmesi gerektiğini savundu. Bunun üzerine Coştur toplantının sonunu beklemeden salondan ayrıldı…

ERDAL ALTUNTAŞ BAŞKAN, ADİL YİĞİT BAŞKAN YARDIMCISI
HTBB’nin kuruluşundan bugüne dört Başkanı, Mehmet Atak, Erdal Altuntaş, İkbal Özakıncı ve Hüseyin Dörtyol birarada.
Önerilen ve kendisini öneren adayların belirlenmesinden sonra, tek aday üzerinde anlaşılarak, Erdal Altuntaş yeni başkan olarak seçilirken, başkan yardımcılığına da oybirliği ile Adil Yiğit seçildi. Yapılan gizli oylama ile yönetim kurulunun 3 asil 2 yedek üyesi de seçildi.

HTBB’nın en genç Başkanı olarak seçilen Erdal Altuntaş’ı Divan Başkanı Süleyman Kayhan kutlarken.


YENİ YÖNETİMDE ÜÇ KADIN ÜYE
Yönetim kurulu üyeliklerine, Nebahat Uzun, Süheyla Kaplan, Ertaş Akçelik, yedek üyeliklere de Sedat Açıkbaş ve İkbal Özakıncı seçildiler. Denetleme kurulu üyeliklerinede, Kadir Taçkın, Ali Akdemir ve Mustafa Akpolat seçildiler. Son gündem maddesi Temenni ve dilekler ile son bulan genel kurulun güzel bir atmosferde bitirilmiş olması yeni başkan Erdal Altuntaş‘ın teşekkür konuşmasıyla son buldu.

Foto:Kadir Taçgın

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir