Pazartesi , 15 Ağustos 2022

Hamburg THM Korosu ”Barışın Sesi” ile sahne alacak

Hamburg THM Korosu, Anadolu’nun değişik yörelerinden derlenmiş türkülerinden oluşan repertuarıyla, her konserde olduğu gibi farklı halk türkülerini seslendirerek, müzik severleri yöreden yöreye yeni bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

HTHMK_1

Mustafa Akpolat

Yaklaşık 11 yıldır Koro çalışmalarını sürdüren ve her yıl bir konser gerçekleştiren Hamburg THM Korosu, bu yıl 2 Nisan 2016 tarihinde, Rudolf Steiner Schule (Wandsbek) adresinde gerçekleştirecekleri konserin hazırlıklarına devam ediyorlar. Düzenlenen her konseri yoğun ilgi gören ve değişik konulara dikkat çekmek için farklı isimler altından gerçekleştiren koro, bu yılki konseri ”Barışın Sesi” adı altından gerçekleştirecek.

Koro

 

Koro Şefi Haldun Alay yönetiminde Billstedt semtinde bulunan Kulturpalast’da çalışmalarını sürdüren Hamburg THM Korosu, sadece müzik çalışmaları değil, her ay farklı sosyal, kültürel etkinlikle bir araya gelerek faaliyetler gerçekleştirmekteler. Koro yöneticisi Hasan Eyigün, Koroya katılanların aile ve arkadaşları ile birlikte, kimi zaman piknik, kimi zaman toplu gezi, sineme, tiyatro veya toplu yemek sonrasında Bowling oynamak gibi değişik etkinliklerle bir araya gelerek, günlük yaşamın stresinden uzaklaşarak hep birlikte eğlenmeyide koronun kendi aralarından gerçekleştirdikleri etkinliklerden olduğunu belirtti. Eyigün, sıcak bir aile atmosferinde gerçekleşen buluşmalar, koro çalışmalarınında aynı güzellik ve neşe içinde geçmesine katkı sağladığınıda belirti.

HTHMK_2

Yaklaşık 50 kişiden oluşan ve  Köksal Erdal’ın organizesinde gecen Cumartesi günü bir araya gelen Hamburg THM Korosu elemanları ve aileleri hep birlikte yemek yedikten sonra Bowling oynayarak güzel bir akşam geçirdiler.

HTHMK_4

 

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.