Hamburg TABEA Yaşlı ve Bakımevi’nde Bayram kutlaması

Hamburg’un Lurup semtinde, Luruper Hauptstraße 119 adresinde bulunan Yaşlı ve bakımevi Tabea’da bayram kutlaması gerçekleştirildi.

Tabea1

Mustafa Akpolat

19 Temmuz Pazar günü Ramazan Bayramı’nın 3. gününde, Hamburg’un Lurup semtinde bulunan Tabea Yaşlı ve bakımevi’nde gerçekleşen bayram kutlamasında, Hüseyin Duman yönetiminde, MEKAN’da çalışmalarını sürdüren, ”Umu’da Türkü 7’den 70’e” Türk Halk Müziği korusu, türkülerden oluşan bir konser vererek, Yaşlı ve Bakımevi’nde kalan Türkiyeli yaşlılarla birlikte güzel bir bayram kutlaması gerçekleştirildi.

Tabea8

Diakoniewerk’e bağlı olarak 2009 yılında kurulan toplam 94 ve şu an 18 Türkiyeli yaşlının yaşadığı TEBEA yaşlılar evi bölüm sorumlusu Nazife Tokuc, milli ve dini bayramlarda ve özel günlerde bu tür etkinliklerin sürekli yapıldığını belirterek, burada yaşayan yaşlı ve bakıma muhtaç insanlarımızın özelliklede bayram gibi özel günlerde hatırlanmaktan ve ziyaret edilmekten büyük mutluluk duydukları belirtti. Nazife Tokuc, ”Burada yaşayan ve bakım gören yaşlılarımız, kendi dillerinde, kültürlerinde, inançlarına ve arzularına göre dini vecibelerimizi aile sıcaklığı içerisinde, günlük yaşamını akışını kendilerinin belirlediği şekilde hizmet görüyorlar. Ayrıca yemek alışkanlıkları ve tercihlerine özel önem veriyoruz. ” İsteyen herkesin Yaşlı ve bakımevi’ni ziyaret edebileceğinide belirten Tokuç, ”ziyaretcilerimiz geldiğinde yaşlılarımızla güzel vakit geçirebilmeleri için mutfağıda içinde bulunan oturma salonumuz ve çatı katında bulunan terasımızda mevcut.” dedi.

Tabea7

Altona Yaşlılar Buluşma Merkezi MEKAN yöneticileri Fatma, Saim Çelik ve bir çok ziyaretcinin katıldığı bayram kutlamasında, koro’nun seslendirdiği türkülere eşlik edilerek ve kimi zaman yaşlılarla birlikte dans edilerek neşeli bir bayram kutlaması gerçekleştirildi.

Tabea5

Ziyaretciler, Koro elemanları ve Yaşlı ve Bakımevi çalışanları, Koru’nun müziği eşliğinde yaşlılarla dans ederek, karşılıklı oynayarak birlikte eğlendiler.

Tabea3

Tabea9

Tabea4

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir