Perşembe , 1 Aralık 2022

Hamburg Korsanlarının seçim programı hazır

PIRATEN adaylarını belirleyip, seçim programlarını hazırladılar. 15 Şubat 2015 tarihinde yapılacak olan Hamburg Eyalet parlamento seçimleri için geri sayım başlarken, partiler adaylarını belirleyıp, seçim programlarını hazırladılar.

Korsanlar Partisi (PİRATEN) adaylarını geçtiğimiz günlerde belirledikten sonra, 29 Kasım cumartesi günü Eidelstedt Bürgerhaus’da gerçekleştirdikleri 21. genel kurulda seçim programına son şeklini verdiler. Yaklaşık 110 program dilekçesinin verildiği genel kurulda, seçim programına eklemeler ve genişletmelerin yanı sıra yeni maddelerde üyelerin oyları ile eklendi.

Korsanlar Partisi genel Başkanı Stefan Körner ve Korsanlar Hamburg Milletvekili Adayı Mustafa Akpolat Program genel kurulunda.

Korsanlar partisi Eyalet listesinden 6 sıradan milletvekili adayı seçilen gazeteci Mustafa Akpolat program ile ilgili olarak, ”Genel kurulumuzda öne çıkan başlıklar şunlardır; İnsan hak ve özgürlükleri, halka yönetimde katılımı ve daha fazla söz hakkının tanınması, kentsel gelişim, ulaşım, devlet dairelerinde ve politikada Şeffaflık, çevre, enerji, sosyal bir Hamburg, eğitim, ekonomik durumunu bakmaksızın herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması, çalışma hayatı, her insanın koşulsuz temel bir gelire sahip olması, ilk, orta ve yüksek öğrenimde kısıtlamalara son verilmesi, eğitime daha fazla bütçe ayrılması, mültecilerin kalma hakkı dahil, insan onuruna yakışır barınma ve çalışma imkanının tanınması, yaşam merkezi Almanya olan herkese seçim hakkı ve daha bir çok konuda geniş yelpazeyi kapsayan programımızı hazırladık” dedi.

Korsanlar (PIRATEN) ayrıca, NSU davasında Hamburg’da da bir araştırma komisyonunun kurulması ve komisyona ifade verecek olan polis ve istihbarat çalışanlarının ifadelerine başvurulması ve konunun açıklığa kavuşturulmasını programlarına aldılar. Gençleri ve uyuşturucu kullanıcılarının, uyuşturucu kaçakcılarından koruyacak bir politikaHamburg Korsanlarının seçim programı hazırnın hayata geçirilmesini savunan Korsanlar ayrıca, Hamburg’un gündeminde olan güncel bir konu ise, SPD’in milyonlarca Euro harcayarak gerçekleştirmek istediği otobüs tercihli yollarını red ederek, Bisiklet yollarının geliştirilmesini, toplu taşımacılığı daha cazip hale getirilmesini savunuyorlar.

Atlantık Serbest Ticaret Anlaşmasının (TTIP)durdurulmasını ve görüşmelerde Hamburg Eyaletininde söz ve karar hakkı olmasını savunuyorlar.

Halkın yönetimde daha fazla söz ve yetki hakkı verilmesini, daha fazla sosyal konut ve konut ihtiyacının giderilmesini, HVV şehir içi toplu taşımacılıkta getirlecek yeni bir bilet sistemiyle ekonomik durumuna bakmaksızın herkesin rahatca şehir içi seyhat etmesinin sağlanmasınıda programlarına aldılar.

Korsanlar (PIRATEN) Eyalet listesine seçtikleri 23 milletvekili adayı ile “Freie und Bürgerstadt Hamburg” (Özgür ve halk şehri Hamburg) sloganı ile seçim çalışmalarını sürdürerek yüzde 5 oy barajını aşmayı hedefliyorlar. Korsanlar son seçimlerde Hamburg’da 70 bin oy almışlardı.

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.