Hamburg HDP mitingi ve Sabah gazetesinin ‘Türk bayrağı yalanı’

Avrupa ziyaretleri kapsamında Almanya’nın Hamburg kentindeki Bergedorf semtinde DIMA Spor Salonu’nda yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı miting ile ilgili Sabah gazetesinin haberi yalan çıktı. Dün akşam Sabah’ın internet sayfasında verilen haberde, HDP mitingi yapılan salonda Türk bayrağının bilinçli olarak asılmadığı iddia edilmişti.

Konuya yönelik DIMA Center yetkilileri ile yaptığımız görüşmede, iddianın gerçek dışı olduğu kesinleşti. Salonun duvarında uzun süredir asılı bulunan çeşitli ülke bayraklarıyla HDP yetkililerinin herhangi bir ilgisinin olmadığı belirtildi.  Öte yandan Sabah Gazetesi Avrupa yetkilileri dahi haberin kendileriyle herhangi bir ilşikisinin olmadığını açıktan beyan ederken, geride tek olasılık kaldı. O’da İstanbul merkezli ısmarlama yalan haber.

bayrak

İşte o salonda sürekli asılı olan çeşitli ülke bayrakları

SABAH İSTANBUL MERKEZLİ YALAN HABER

Aynı salonda daha önceden çeşitli etkinliklerin yapıldığına yer veren birçok katılımcı, “o bayraklar yeni değidir ve HDP ile ilgisi de yoktur” dedikten sonra, Sabah gazetesinin Türkiye’deki internet sayfasında (sabah.com.tr) hâla yer almasını, “Sabah’ın tetikçi ve yalan gazetecilik anlayışınin somut bir örneği ve Avrupa’daki ‘karanlık eli’nin işi” olarak yorumladılar.

Anlaşılan 1 Kasim seçimleri öncesi benzeri ısmarlama ve bu türden yalan haberle daha çok kez şahit olacağız.

SALON YETKİLİSİ: HDP’NİN İLGİSİ YOK

Konuyla ilgili konustugumuz Alman salon yetkili ise, salondaki duvarda uzun süredir asılı bulunan çeşitli ülke bayraklarıyla HDP yetkililerinin herhangi bir ilgilerinin olmadığı daha önceden çekilen ve salonun internet sayfasında görünen resimlerle keşinleşti.
Gazete değil yalan üretme merkezi gibi
SABAH konuyla ilgili ne yazmıştı? İşte o ısmarlama yalan haber!

HDP’nin Türk bayraklı ikiyüzlülüğü!

Sık sık Türk bayrağını hazmedemediği için eleştirilen HDP, Türkiye’nin batısında “oy avcılığı” yapmak amacıyla mitinglerinde göstermelik olarak Türk bayrağı açmıştı. HDP’nin gerçek yüzü Avrupa’da miting yaptığı salonda ortaya çıktı.

Selahattin Demirtaş’ın bugün saat 14:00’te Hamburg’da yaptığı konuşmada sahnenin arkasında 12 farklı ülkenin bayrağı vardı ama Türkiye’nin bayrağı yoktu.

7 Haziran seçim çalışmalarında Doğu’da PKK’nın flamasıyla miting yapan HDP, Batı’da da Atatürk ve Türk bayraklı miting alanlarıyla medyaya “cici çocuk” pozu vermişti.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir