Perşembe , 23 Mart 2023

Hamburg Galatasaray Derneği yeni yönetimini belirledi

Mustafa Akpolat

Hamburg GS Derneği, 1 Mart Pazar günü yaklaşık 36 üyenin katılımı ile Altona’da bulunan TGH binasında genel kurulunu gerçekleştirdi.
Genel kurul’da başkanlığa Ziya Toprak seçildi.
Tüzükte yer almayan ”Eş başkanlık”, gerçekleştirilecek olan Tüzük genel kurulu ile değişiklik yapılarak  yeni yönetimde başkan yardımcısı seçilen Kamuran Pelek, eş başkan olarak görev yapacak.

Genel kurul açılış konuşması selamlama ve saygı duruşundan sonra Divan kurulu seçiminin yapıldığı toplantıda, Dıvan başkanlığına, Süleyman Kayhan, üyeliklere ise Önder Zeybek ve Ali Kurtuldu oy birliğ ile seçildiler.

Gündem maddelerinin üyelerin onayına sunulmasından sonra devam eden genel kurulda, sağlık nedenleriyle görevini ikinci başkan Kamuran Pelek’e bırakan başkan Mehmet Günyar ve başkan Kamuran Pelek birer kısa konuşma yaparak üye ve misafirleri selamladılar.

Dernek Faaliyet raporunu okuyan Başkan Kamuran Pelek, görevleri süresince gerçekleştirdikleri sportif ve sosyal faaliyelere değinerek bunları ileriki süreçte yoğunlaştırarak çalşmalarına devam edecekleri yönünden görüşlerini ifade etti.

Maali Raporu okuyan Sayman Murat Çinkaya’dan sonra denetleme Kurulu adına konuşan Av. Gül Aydın, Murat Cinkaya’nın işini titizlikle yaptığını ve her hangi bir eksik veya yanlış tespit etmediklerini belirterek, düzenli tutulan muhasebeden dolayı Murat Çinkaya’ya teşekkür etti.

Oylamaya sunulan Faaliyet ve Malli raporlar üyeler tarafından oy birliği ile onaylanarak eski yönetim kurulu aklandı.

Gündem maddelerinden yeni başkan, başkan yardımcıliklarına ve yönetim kuruluna aday olanlar isimler tek tek üyelerin onayına sunularak, aheng içinde seçimlerle yeni yönetim kurulu, denetleme ve disiplin kurulu üyeleri belirlendi.

Yapılan seçimlerle Yeni yönetim şu isimlerden oluştu. Başkan Ziya Toprak, Başkan yardımcıları Kamuran Pelek, Aydın Aktürk Yücel Sarıtaş
Genel sekreter Önder Zeybek, Sayman Murat Çinkaya
Yönetim kurulu ise Sedat Akgündüz,Mehmet Atak,Gürcan Özbudakçı,Eset Erverdi, Mustafa Kahraman, Gözde Varol, Cahit Balat, Esma Arslan, Volkan Varol, Metin Tektekin, Nıhat Kırmızı
Denetleme kurulu Gül Aydın, Celal Pamukoğlu ve Ercan Uzunpınar seçildiler.

TGH’ya üyelik konusunda karar yeni yönetime bırakıldı.

Gündem madelerinden, Derneğin TGH’ya üyelik konusunda görüşlerini ifade eden üyeler yapılan oylama sonucu. 24 evet, 6 çekimser ve 4 ret oyu ile TGH üyelik konusunda yeni yönetime yetki verildi. Oylamada Başkan Ziya Toprak çekimser oy kullandı.

Oylamadan önce üzerinde konuşma ve tartışmaların yaşandığı TGH üyelik konusunda üyelerden, kurucu başkan Behçet Algan, TGH üyeliğine karşı olduğunu belirten konuşmasında şu görüşlerini ifade eti. Dernek yönetim kurulunun, genel kurul kararı olmadan TGH’ya üyelik başvurusu yapmasının yanlışlığına değinerek, Galatasaray kulübü tarafından Avrupa’da tanınan ikinci dernek olduklarını ifade ederek, dernek kuruluduğu dönem Galatasaray kulübüne, hiçbir kuruma ve kuruluşa üye olunmayacağı yönünde yazı verdiklerini ve yarın birgün Derneğin TGH’ya üye olmasından dolayı, İstanbul GS Kulübü tarafından tanınmamasının söz konusu olabileceğine değinerek, verilecek kararda bu konunun gözönünde bulundurulması gerektiği uyarısında bulundu. Başkan Ziya Toprak ise konuyla ilgili olarak, İstanbul’la telefonla konuştuğunu ve derneğin genel kurul kararını kendilerininde tanıyacaklarını belittiklerini ifade etti. Yapılan yoğun tartışmalar sonrası yapılan oylama sonrası, TGH’ya üyelik kararı Yönetim kuruluna bırakıldı.

Genel kurul sonunda başkanlar Ziya Toprak ve Kamuran Pelek birer konuşma yararak genel kurul bitirildi.

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir