Cumartesi , 25 Haziran 2022

Hamburg Alevi Kültür Merkezi yeni yönetimini belirledi

Hamburg Alevi Kültür Merkezi 27 Kasım pazar günü gerçekleştirdiği ve yoğun ilginin gösterildiği  genel kurulda yeni yönetimini belirledi.

akm-yeni-yonetim

Hamburg’un Altona ilçesindeki Louise- Schröder Schule toplantı salonunda 321 geçerli oyun kullanıldığı genel kurulda, başkan adaylarından Asir Özek 148 oy alırken, Cengiz Orhan 171 oy alarak başkanlığa seçildi.

İsmail Kaplan, Ertan Çelik, Filiz Demirel, Sibel Öztürk, Durmus Yüce’den oluşan divan üyelerinin gündemi okumasının ardından başlayan genel kurulda eski Baskan Nurali Demir 2014-2016 yılları arasındaki faaliyet raporunu okudu ve mali rapor hakkında delegeleri bilgilendirdi.

Zaman zaman mevcut yönetime yönelik eleştirilerin de dile getirildiği genel kurulda demokratik bir ortamda görüşlerin açıkca dile getirilmesinin Alevi toplumunun bir geleneği olduğu ve bütün bunlara hoşgörü ve barışcıl bir dille karşılık verilmesinin önemine değinildi.

Hamburg Alevi Kültür Merkezi Yönetim Kurulu ise söyle:

Sekreter: Zeynep Sahan, Sayman: Fatma Elveren, Yönetim Kurulu üyeleri: Fatma Ime, Döndü Yavuz, Deniz Karakaş, Semsi Demir, Ercan Degirmenci, Murat Tosun, İsmail Özdemir, Musatafa Keke, Gülbahar Şengül, Deniz Çagdaş Yıldırım, Metin Akın, Şeref Aslan. Yedek Üyeler: Riza Demir, Şenol Çağlar, Erkan Demirci seçildiler

Denetleme Kurulu: Kecel Dönmez, Hüseyin Kayaturan, Aydın Öztürk, Hanim Ceylan, Oruç Yağbasan

Derneği temsilen AABF’ye gönderilecek delegeler: Hasan Çaglar, Gülistan Dişli, Zeynep Şahan, Özgür Yüksel, Kecel Dönmez, Serdal Ime, Hakan Duma, Deniz Çagdaş Yıldırım

Görevi Nurali Demir’den devralan Cengiz Orhan Alevi toplumu’nun dün olduğu gibi gelecekte de yerini alması için mücadeleye devam edeceklerini belirterek, özellikle Alman kurumlari ile ilişkilerimizi daha da güçlendireceğiz. Türkiye kritik bir süreçten geçiyor. Geldiğim yer Dıyarbakır başta olmak üzere Cizre’de, Türkiye’nin birçok yerinde ciddi anlamda Kürtler büyük bir baskı ve zulüme maruz kalmaktalar. Türkiye’de sadece Aleviler, Kürtler değil Süryaniler ve diger azınlıklar da başkalaştırılmakta ve ötekileştirilmektedir. Türkiye’de ki ve Dünya’da ki bu süreci gözönüne aldığımızda Alevilerin birlişini sağlamak ve bu yolda mücadele etmek için hep birlikte biraraya gelmeliyiz. Gün birleşme günüdür” dedi.

Süheyla Kaplan

Fotograflar:>>>>>

About Süheyla Kaplan

Check Also

”Erdoğan’ın gazetecileri Alman politikacıları casus gibi gözetliyor”

Suriye’deki Demokratik Birlik Partisi’nin ( PYD) Eşbaşkanı Salih Müslüm’in önceki gün Federal Meclisin restorandında Sol …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.