Perşembe , 23 Mart 2023

Hamburg Alevi Kültür Merkezi “Hemen Şimdi Barış” şiarı ile 25 Ocak’ta açlık grevine başlıyor

Hamburg  Alevi Kültür Merkezi  “Hemen Şimdi Barış” şiarı ile 25 Ocak’ta açlık grevine başlıyor.

HAKM1

Dernek adına  başkan Nurali Demir’in yaptığı açıklamada, ”Hem ülkemizde, hem de Avrupa’daki örgütlü Aleviler olarak kimsenin katledilmemesi için; Kürtlere yapılan soykırım ve zulümlerin sonlandırılması için; aydın, sanatçı, akademisyen, öğrenci, kadın ve tüm halkımız için, 25 Ocak Pazartesi günü saat 18:0’da “Hemen Şimdi Barış” şiarı ile Hamburg Alevi Kültür Merkezi’nde açlık grevine başlayacağız.”  denildi.

Ayrıca Türkiye Alevi Hareketi’nin başlattığı açık grevi eylemine destek amaclı AABK genel merkezimizde AABF Almanya NRW Bölge TemsilciliğİNDE 16-17 Ocak tarihlerinde açlık grevi eylemi başlanmıştı.

Hamburg Alevi Kültür Merkezi tarafından yapılan açıklamayı aynen yayınlıyoruz.

Basına ve kamuoyona;

07 Haziran seçim sürecinden sonra AKP’nin tekrardan tek başına iktidar olması ve diktatör Tayyip Erdoğan’ın başkan olması için, Suruç Katliamı ile birlikte başka bir sürece girilen, tekrardan bir çatışma ortamı, olağanüstü hâl ve iç savaşa giden kanlı bir sürece tanıklık ediyoruz.

Barış-Mitingi’ni kana bulayarak erken seçim öncesi tüm dengeleri alt üst eden, tekrardan tek başına iktidara gelen AKP ve eli güçlenen faşist Tayyip, Kürtlere yönelik topyekün bir imha-savaş politikası ile ülkeyi kan gölüne çevirken, diğer yandan da aydınları, gazetecileri, öğrencileri ve akademisyenleri zındanlara atarak adeta padişahlığını ilan etmiştir.

Biz Aleviler, ülkemizin ve halklarımızın geleceği ile ilgili endişeli olduğumuz gibi, bir o kadar da duyarlı bir şekilde meseleleri ciddiye alıp, kamuoyu oluşturmak zorundayız.

73 millete bir nazar ile bakan ve mazlumun yanında olan bir inancın mensupları olarak, hiç bir insanın zulüm ve katliamlara maruz kalmaması için mücadele edeceğiz ve bu kıyımların karşısında olacağız.

Bu süreçte tarafsız olmadığımızı, susmayacağımızı ve diz çökmeyeceğimizi her fırsatta haykıracağız.

Hem ülkemizde, hem de Avrupa’daki örgütlü Aleviler olarak kimsenin katledilmemesi için; Kürtlere yapılan soykırım ve zulümlerin sonlandırılması için; aydın, sanatçı, akademisyen, öğrenci, kadın ve tüm halkımız için, 25 Ocak Pazartesi günü saat 18:0’da “Hemen Şimdi Barış” şiarı ile Hamburg Alevi Kültür Merkezi’nde açlık grevine başlayacağız.

Bu yolda yanımızda olmak isteyen, insani ve vicdani duygusu olan tüm canlara aşk-ı niyaz ediyoruz.

HAKM adına Başkan

Nurali DEMİR

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir