Cumartesi , 25 Mart 2023

Hamburg 1 Mayıs yürüyüşünden sonra Polis saldırısı

Hamburg’da Sendikaların düzenlediği ve yaklaşık  6 bin 500 kişinin katıldığı 1 Mayıs yürüyüş ve mitinginden sonra, dağılan insanlara  kimlik kontrolu bahnesiyle  saldıran Polis, 5 kişiyi göz altına aldı. Polisin biber gazı ve cop ile saldırdığı insanlardan fenalık geçirenlere sağlık görevlileri yardımcı olmaya çalıştı.

1 mayıs saldırı6

1 Mayıs yürüyüşü sonrası ”Halk Cephesi”ne polis saldırısı

Güncel / Hamburg

Yürüyüşün başlangıcından itibran ”Halk Cephesi” kortejinde huzursuzluk yaratıp tehdit eden, baskı uygulamaya çalışan polis, yürüyüş sonrası dağılan grubu, Barmbek U-bahn tren istasyonu girişinde engelleyerek ve biber gazı sıkarak 5 kişiyi gözaltına aldı. Hiçbir gerekçe göstermeden dağılmak isteyen gruba kimlik kontrolü yapmak istemesi sonucu başlayan gerginlik, kimlik kontrolüne karşı çıkan insanların çembere alınarak biber gazı ve coplarla saldırması sonucu bir çok insan yaralanıp rahatsızlanırken, bir kişinin hastaneye kaldırıldığı gelen bilgiler arasında. Aralarında 2 aylık bebeğin olmasına rağmen biber gazı sıkan ve bebek arabasının çıkarılmasına müsade etmeyen polis, gözaltına alınanlara engel olmayan çalışan arkadaşlarına da saldırmış ve gaz sıkmıştır. Ardından bir grup arkadaşlarının serbest bırakılması için U-Bahn önünde oturma eylemi gerçekleştirdi. U-bahn görevlileriniN de kapıları kapatıp içeriye kimseyi almaması için uğraşan Polis, bir çok kişiye biber gazı ve coplarla saldırmaya devam etti.  Gözaltına alınanlarla avukatlar görüştürülmezken savcılığın devreye girdiği bildirildi.

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir