Perşembe , 23 Mart 2023

Giresun’lu Aile’nin Evine Molotof’lu saldırı

Almanya, Hamburg yakınlarında Schleswig-Holstein eyaletine bağlı Lauenburg kentinde Giresun’lu  İlhan Apaydın ailesinin  evine bu sabah 05:00 sularında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafindan molotof kokteyl atıldı.

lauenburg iki

 Süheyla Kaplan

Almanya Hamburg yakınlarında Schleswig-Holstein Eyaletine bağlı Lauenburg kentinde Giresun’lu  İlhan Apaydin‘in evine bu sabah 05:00 sularında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından molotof kokteyl atıldı. Apaydın,  ”Sabaha karşı 04:20 sularında yatmıştım. Çocuklarım olmak üzere hepimiz o saatlerde uyuyorduk. İki molotof kokteyli atılmaya çalışılmış. Birisi yerde patlamış. Alevler ve sıcaktan camlar kırıldı. Eğer evin içinde patlasaydı ikinci Mölln olayı olabilirdi. İkincisini de atmaya çalışmışlar ancak o saatte sokaktan geçen birini görünce kaçmışlar” dedi.

lauenburg

Aynı zamanda Kuzey Almanya Giresun’lular Derneği Başkanı olan Apaydın “Irkçı, yabancı düşmanlığından” kaynaklanan bir kundaklama olduğunu ifade ederek, ” Polis geldi inceledi, molotof kokteylin fotografını çekip gitti. Oysa daha detaylı inceleme yapabilirlerdi. Örneğin şu an molotof kokteyl elimde. Neden bunu almadılar, incelemek için” dedi. Herhangi bir kişi ya da kişilerle sorunu olmadığını da sözlerine ekleyen Apaydın, Mölln olayi gibi hedefin aynı olduğunu söyledi.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir