Cumartesi , 25 Mart 2023

Filiz Demirel, ”Ben kimsenin yurtdışı temsilcisi degilim”

Filiz InfostandFiliz Demirel Kadınlara Çiçek dağıttı

Filiz Demirel, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde Altona’da Kadınlara çiçek dağıttı.
Hamburg Yeşiller Eyalet Milletvekili Filiz Demirel, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde Altona’nın en işlek semtlerinden Ottensen’de çiçek dağıtarak Kadınlarla sohbet etti.

Güncel / Haber Merkezi

İnsanların sadece seçim sürecinde alışık olduğu bilgilendirme masalarını seçimlerden sonrada Milletvekilini sokakta çicek dağıtırken görmesi yoğun ilgiye neden oldu. 1 Saat içerisinde 250 çiçek dağıtan Filiz Demirel ve Parti arkadaşları, Mareike Engels, Claudıa von Allwörden ile kadınlarla sohbet ederek sorulara cevap verdiler. Havanında güzel ve sokakların dolu olması nedeniyle insanlara 8 Mart Dünya Emekci Kadınlar günü ve kadınların talepleri konularında, devam eden Hamburg Hükümet Koalisyon görüşmeleri, özellikle kadın ve erkekler arasındaki ücret farkı, üst düzeylerde kariyer alanında eşitsizlik, yalnız ve çocuklu kadınların iş ve ev hayatını dengelemekte karşılaştıkları zorluklar ve daha bir çok konuda sohbet edildi.
Demirel, ”Özellikle seçimlerden çok kısa bir süre sonra bizi tekrar standlarla sokakta gören Hamburg’lular önce şaşırıp sonra memnuniyetlerini dile getirdiler. Sadece kadınlar günü değil, geçen seçimlerin kısa değerlendirmesi, koalisyon görüşmeleri ve tekrar seçilmemi tebrik edenler de bu günkü konular arasındaydı” dedi

”Ben kimsenin yurtdışı temsilcisi degilim”
Öte yandan bir açıklamada bulunan Filiz Demirel, ”Ben kimsenin yurtdışı temsilcisi degilim” dedi

Demirel,  ”Özellikle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde bu konuya değinmek istiyorum. Türkiye Dışişleri Bakan yardımcılığından bana bir  kutlama mesajı gönderildi. Mesajda, ”Avrupa`daki kadınlarımızın politikadaki başarısı bizi çok mutlu ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz ” şeklinde açıklamalarda bulunulmakta. İyi güzel de, peki ya siz, Türkiye`de kadınların politikada aktif yer alması ve kadın milletvekillerinin sayısının artması için ne yapıyorsunuz? ”Kadın erkek eşitliğine inanmıyorum” diyen dönemin Başbakanı Erdoğan hükümetinden sonra, Türkiye politikalarında olumlu yönde çok büyük bir degişiklik oldu da biz mi takip edemedik? Kadının yüksek sesle gülmesinden bile rahatsız olan bir meclis başkanı için kadının yeri neresidir sizce?
Yurtdışında demokrasi avukatı, kendi ülkesinde kadının bırakın milletvekili olmasını, sokakta yüksek sesli gülmesine, dondurma yemesine bile karışan, neredeyse yasaklayacak olan bu anlayışın, beni tebrik etmesini ve yapılan açıklamayı inandırıcı bulmuyorum.
Kaldi ki, ben kimsenin yurtdışı temsilcisi değilim!”
dedi

Filiz Infostand1

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir