Perşembe , 23 Mart 2023

Figen Yüksekdağ’ı bin avukat savunacak.

HDP Eş Genel Başkanı iken 4 Kasım 2016 tarihinde gözaltına alınarak tutuklanan Figen Yüksekdağ, tutuklu bulunduğu dosyadan, tam 244 gün sonra mahkemeye çıkacak. Gazete Duvar’dan Özlem Akarsu Çelik’in haberine göre; 4 Temmuz Salı günü görülecek bu duruşma için HDP’nin Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu özel bir çalışma yürütüyor. Parti 1000(bin) avukatla Yüksekdağ’ı savunmaya hazırlanıyor.


Önce AYM sonra adliye

“Bin avukat savunuyor” hedefiyle yola çıkan HDP, 4 Temmuz Salı günü saat 14.00’te Ankara 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek duruşma öncesi Anayasa Mahkemesi önünde basın açıklaması yapacak.

Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu’ndan Sorumlu MYK üyesi, Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran savunmaya ilişkin, vekâlet çalışmalarının devam ettiğini söyledi ve ekledi: “Eş genel başkanlarımız bir gece yarısı operasyonuyla alelacele tutuklandılar. Figen Yüksekdağ 244 gün sonra gözaltına alındığı ve tutuklandığı dosyadan mahkemeye çıkacak.

Selahattin Demirtaş’ınki ise muhtemelen daha ileri bir tarihe ertelenecek. Olmayan bir dosyayı yaratma çabası içindeler. Konuşmalardan oluşturulan içi boş suç dosyaları var. Bunlar yargının AKP-MHP ittifakının elinde olduğunun kanıtı.”

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir