Fenerbahçe Hamburg Derneği ”Hukuk dışı karar ve uygulamaları tanımıyoruz ve tanımayacağız.”

Yargıtayın, şike davasında aldığı cezaları onadığı Aziz Yıldırım, tatil için gittiği Fransa’dan İstanbul’a döndü.

Özel uçakla dün saat 21.15’te İstanbul’a inen Yıldırım’ı, Sabiha Gökçen Havalimanı Genel Havacılık Terminali’nde, kulübün yönetim kurulu üyeleri, futbolcular, amatör şubelerin kaptanları ve sporcuları, kulüp yetkilileri ile çok sayıda Fenerbahçeli taraftar karşıladı. Yıldırım kendisini bekleyen taraftarlara kısa bir konuşma yaptı ve “Ne fermandan korkarız ne de maphustan. Hem kulüp hem de taraftarıyla beraber bu ülkenin emniyetidir” dedi. Abdullah Kiğılı da “Başkan bugün biraz dinlenecek, akşamüstü Yönetim Kurulu toplantısı olacak. Sonrasında da bir açıklama yapacağız.

Aziz Yıldırım yaptığı konuşmasında “Sevgili Fenerbahçeliler… Hepiniz hoşgeldiniz… Önümüzde daha birkaç gün var. Hep beraber konuşup dertlerimizi anlatacağız. Hakkımızda ferman vermişler biz de kalkıp geldik. Kalemimizi kırmışlar… Fenerbahçe son kaledir yıkılmaz.” dedi

Konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yayınlayan Hamburg Fenerbahçeliler Derneğinin açıklamasını olduğu gibi yayınlıyoruz

”Fenerbahçe Hamburg Derneği, ülkemizi ve Hamburg’ta Türk toplumunu, rahatsız eden konularda bugüne kadar sakinliğini korumuş, sükunet içinde tarafsiz bir duruş sergilemeyi kendine ilke edinmiştir. Ancak 3 temmuz 2011’den beri ülkemizde yaşananlar, Fenerbahçe camiasini birebir etkilemektedir.

Yargi tarafindan verilen sözde örgüt ve şike kararları, dün olduğu gibi bugün de biz Fenerbahçelileri derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Öncelikle söylemek İsteriz ki, bu derin üzüntümüz, hiç bir zaman, bu haksızlığa karşı çıkma duruşumuzu etkilemeyecektir.

Bu sorunun yanlızca Fenerbahçe ve Fenerbahçelilerin değil, tüm ülkenin sorunu olduğu inancındayız.

Ne var ki; ”Aziz Yıldırım önderliğinde kurulduğu iddia edilen suç örgütünün birer üyesi olmaktan bizler de onur duyuyoruz.”

Hukuk dışı karar ve uygulamaları tanımıyoruz ve tanımayacağız.

Fenerbahçe tüm taraftarıyla, kongre üyeleriyle yani büyük Fenerbahçe ailesi ile birlikte haklı mücadelesini aynı kararlılıkla sürdürecektir.

Büyük Fenerbahçe ailesini hesaba katmadan Fenerbahçemize ve başkanımıza dokunmak İsteyenlerın, bir kez daha düşünmeleri gerektiği inancındayız.

Fenerbahçe yalnızca bir spor kulübü değildir.,Ayni zamanda Türkİye’nİn en büyük sivil toplum örgütüdür. Mücadelemiz adaletsizliğe ve haksızlığa karşıdır. Biliyoruz ki, bu mücadele sonunda, yalnız Fenerbahçe değil ülkemiz de kazanacaktır.

Her zaman omurgalı ve dik duran başkanımız ile yönetim kurulumuzun alacağı tüm kararları sonuna kadar destekleyeceğimizi kamuoyuna ilan ediyor ve diyoruz ki:

’’Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe’’

Hamburg Fenerbahçeliler Derneği”

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.