Cuma , 2 Aralık 2022

Erdoğan’ın Köln Ziyareti Muhalif Gazetecilere Kapalı

Ağustos ayında gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasınca Avrupa’da yaşayan Türklerin oylarına göz diken Başbakan Erdoğan 24 Mayıs cumartesi günü Köln Arena’da seçmenlerine hitap edecek.

Süheyla Kaplan
Daha gelmeden gerek Alman basını gerekse Alman politikacılar tarafından‘istenmeyen adam’ ilan edilen Başbakan Erdoğan, yurtdışında AKP lobisi yapan Avrupa Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) kuruluşunun 10. yıldönümü vesilesiyle göz boyayacak.ALMAN GAZETE: ALKIŞLAYAN TÜRKLER ARANIYOR

Erdoğan'ın Köln Ziyareti Muhalif Gazetecilere Kapalı

Alman gazete Taz, ‘Alkışlayan Türkler aranıyor’ başlıklı haberinde Erdoğan’ın Köln mitingini haber yapmak isteyen gazetecilerin akkreditesinin geri çevrildiğini yazdı.

Evrensel ve Hayat Tv gazetesi editörü Yücel Özdemir ile Sözcü gazetesi Almanya temsilcisi Ali Gülen yazılı olarak akredite için başvurmasına rağmen UETD tarafından ret cevabı geldiğini açıkladı.

Özdemir, akreditesi geri çevrilen tek gazeteci olmadığını yaklaşık 30 gazetecinin mağdur bırakıldığını ifade ederek, “Erdoğan basına sansür ve baskısını Almanya’ya da taşıdı” şeklinde açıklamada bulundu.

30 BİN KİŞİ GÖSTERİYE HAZIRLANIYOR

Öte yandan Erdoğan’ın Köln’de 12 bin kişilik salonda konuşma yapması beklenirken, başta Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF)’nin yanı sıra Alman siyasi partileri, demokratik kitle örgütleri olmak üzere en az 30 bin kişinin Erdoğan’ı protesto edeceği bildirildi.

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.