Pazar , 27 Kasım 2022

”Erdoğan’ın gazetecileri Alman politikacıları casus gibi gözetliyor”

Suriye’deki Demokratik Birlik Partisi’nin ( PYD) Eşbaşkanı Salih Müslüm’in önceki gün Federal Meclisin restorandında Sol Parti Milletvekilleri Sevim Dağdelen ve Heike Haensel ile yemek yiyen fotoğraflarını gizlice çekip abonelerine servis etmesi Almanya’nın en yüksek tirajlı Bild gazetesine konu oldu.
2-bild
AA Federal Meclis lokantasında gizli çektiği fotoğrafları ‘ Terör Örgütü PYD/ PKK elebaşı Salih Müslim Almanya Federal Meclisi’nde başlığıyla servis etmişti.
Bild gazetesinde ‘ Erdoğan’ın gazetecileri Alman politikacıları casus gibi gözetliyor’ başlığıyla verilen haberde Sol Parti Milletvekillerinin AKP medyası tarafından teröristlere yardım edenler’ olarak görüldükleri ve Alman milletvekillerine karşı yine aynı basın tarafından kışkırtıcı haberler yapıldığı ifade edildi.
Haberde şöyle denildi. ‘ Bir Türk gazeteci ( fotoğrafı çeken Cüneyt Karadağ) Meclisin yemekhanesinde çektiği fotoğrafları AKP medyasına iletmiştir. Star gazetesinde haber ‘ Almanya yine teröristler ile ilgileniyor’ şeklinde bir haber yazmıştır. AA tarafından sözkonusu görüşme milletvekillerinin teröristler ile buluşması olarak değerlendirilmiştir’ denildi.
aa
SEVİM DAĞDELEN: ‘ HABERSİZ ÇEKMEK BASIN AHLAKINA HİÇ UYGUN DEĞİL’
Sol Parti Milletvekili Sağdelen Bild gazetesine verdiği demecinde Erdoğan’ın ajanlarının Federal Meclisin salonlarında dahi kendilerini adeta casus gibi gözlemlediklerini ve onların resmen casusluk yaptıklarını belirterek izinsiz fotoğraf çekmenin basın ahlak kuralları ile uyuşmadığını ifade etti.
Sol Parti Meclis Grubu Başkanı Heike Haensel ‘ Kim İŞİD’e karşı mücadele veriyorsa Almanya’da Erdoğan’ın askerleri ( köleleri) tarafından hedef gösterilmektedir. Erdoğan’ın casuslarını Federal Meclis’de durdurma zamanı gelmiştir’ dedi.
Sol Partili Milletvekilleri konuyu Meclis Başkanı Norbert Lammert’e iletti. Salih Müslüm’in Sol Parti Meclis Grubu tarafından resmi olarak karşılandığı belirtiliyor.
 Süheyla Kaplan

About Süheyla Kaplan

Check Also

Der Spiegel; Osmanen Germania üzerinde MİT’in etkisi aşikar

Almanya’nın en etkin siyasi dergilerinden Spigel dergisi Osmanen Germania üzerinde Türk Milli İstahbarat Servisi MİT’in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.