Pazar , 26 Mart 2023

Erdoğan’ın adamları Alman polis akademisine de sızmış!

Berlin Polis Akademisi’nden bir eğitmen Kürtlerin eylemlerinde koyu Erdoğan taraftarlarının görevlendirildiğini itiraf etti.

Almanya’daki birçok devlet kurumu ve emniyet teşkilatlarının ardından Erdoğan rejiminin yandaşlarının polis akademilerine de sızdığı ortaya çıktı. Berlin Polis Akademisi’nden bir eğitmen Kürtlerin eylemlerinde koyu Erdoğan taraftarlarının görevlendirildiğini itiraf etti.

Son dönemlerde başta başkent Berlin’de olmak üzere Almanya’nın birçok kentinde Kürtlerin düzenlediği eylemlerde polis şiddetinin artması dikkat çekti. Bunun nedeni Alman emniyet teşkilatlarında görevli Türk kökenli, ülkücü veya Erdoğan yandaşı polisler mi?

Bu sorunun yanıtını son günlerde skandallarıyla gündeme gelen Berlin Polis Akademisi’nde görevli bir eğitmen verdi. Der Spiegel dergisinin son sayısına konuşan ve ismini vermek istemeyen bir eğitmen “Kürt gösterilerinde koyu Erdoğan yandaşı polislerin görev alıyor, bu iş daha ne derece iyi gider, bunun yanıtını bilmiyorum” itirafında bulundu.

‘AMİRLER ERDOĞAN YANDIŞLARINI SADECE İZLİYORLAR’

Benzer ifade ve itiraflar Berlin’de çıkan “Berliner Morgenpost” gazetesine konuşan ve yine ismini vermek isteyen bir başka eğitmen tarafından da dile getirildi. Söz konusu eğitmen Türk kökenli polis adayları arasında Erdoğan taraftarlarının olduğunun bir gerçek olduğunu söyleyerek “Bunu ben bunu eleştirsem de ilgili makamlar bu duruma ifade özgürlüğü bakıp sabır gösteriyorlar” dedi.

Almanya’nın PYD, YPG ve YPJ bayraklarını yasaklama kararını protesto etme amacıyla geçtiğimiz Haziran ayında Berlin’de bir kitlesel gösteri düzenlenmişti. YPG ve YPJ bayraklarının taşınmasını gerekçe yapan polis göstericilere sert şekilde saldırmış, 3 gösterici yaralanmıştı.

Gösteride görevli bir polis memurunun Şemsettin Sevim adlı Kürdistanlıya arkadan yaklaşarak sert bir cisimle vurması kamara görüntülerine yansımıştı. Ağır yaralanan Sevim hastaneye kaldırılırken, saldırgan polise ilişkin hiç bir soruşturma açılmamıştı.

Yine geçtiğimiz yıl Berlin emniyet teşkilatında görevli bir polis bozkurt işareti yaparak çektiği bir fotoğrafı sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta paylaşmıştı. Fotoğrafın gerçek olduğunu açıklayan polis birimleri söz konusu Türk kökenli polis memuru hakkında soruşturma açıldığını belirtmişlerdi. Fakat bu soruşturmadan da hiç bir sonuç çıkmayarak, skandal hasıraltı edilmişti.

ERDOĞAN REJİMİNİN SIZMADIĞI YER KALMADI!

Erdoğan rejiminin başta diyanet kurumu DİTİB, konsolosluklar, paravan şirketler ve Türk bankaları üzerinden ajan ağı kuran MİT Alman polis birimlerine de sızarak Kürtlere ve Türklere ilişkin bilgiler toplamaya çalışması son bir yıldır sıkça Almanya’nın gündemine geldi.

Almanya’nın iç istihbarat kurumu Anayasayı Koruma Örgütü’ne çalışmak için başvuru yapanlardan bazılarının MİT ile bağlantısı deşifre olmuştu. MİT’in sızdığı bu Alman kurumlarına geçtiğimiz Ekim ayında Erdoğan rejiminden kaçtıktan sonra ilk başvuru yapılan merci olan Göç ve Mülteci Dairesi (BAMF) eklenmişti.

Hessen Eyaleti’nin Wiesbaden kentinde “uyum polisi” bölümünde görev yaptığı sırada MİT bağlantıları ortaya çıkan ve ANF’nin geçtiğimiz Ağustos ayında ismini deşifre ettiği Türk kökenli baş komiser Döndü Yazgan da Erdoğan rejiminin casuslarından birisiydi. Hakkında açılan soruşturmanın ardından Yazgan, şu anda alt düzeydeki bir memur olarak hala Hessen Eyaleti Emniyet Müdürlüğü’nde çalışmaya devam ediyor.

Kaynak: ANF

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir