Pazar , 26 Mart 2023

Elmshorn’lu Anneler gönüllerince eğlendiler

Elmshorn Göçmenler Birliği Kadın kolları tarafından 16. defadır düzenlenen Anneler Gününe özel „Bayanlar Matinesi“nde Elmshorn’lu Anneler, gönüllerince eğlendiler

12 Mayıs 2013 Pazar günü, Anneler Günü vesilesi ile Göçmenler Birliği Kadın Kolu 130 Anne ve adayları ile buluştu. Anneler çocukları ile birlikte eğlendiler. Bu Renkli ve zengin proğram süresinde, Kadın Kolu 16 yılda yapmış olduğu çalışmaların bir kısmını kadın Kolu Menejeri Nazan Malkoç’un hazırladığı PowerPoint sunumu ile misafirlerine sundu.

Proğramda Gülay Akkaya ve Türkiye’den misafir olarak gelen Ceyhan Özakar (Nazan Malkoc’un annesi) günün anlam ve önemi adına pasta kestiler. Bayan Ayşe Çelik’in doğum günü kutlandı.

Solist Gülşure Keskin, Piyanist Şantör Safıl, Saz ve Sözde Hakan Sevci proğrama müzikleri ve sesleri ile renk kattılar.

Anneler ve çocukları için düzenlenen Dans yarışması, Sandalye kapma yarışması, Tombala, proğrama katılanları eğlencenin doruğuna çıkardı.

Günün en yaşlı annesi olarak Atiye hanım onurlandırıldı.
Kadın Kolu üyelerinin hazırladıkları, 100 güzel hediye ile birlikte 200 Tombala, anne ve çocukların eğlencesine eğlence kattı.
Türk mutfağının zenginliği, alkolsüz içecekler, çay, kahve, soğuk içeceklerle, neşe, coşku, sevgi ve saygı atmosferi çerçevesinde bir proğram daha Gönüllü kadınlarımızın emeği ve hoşgörüsü ile saat 14:30 da başlayan proğram 19: 30 da noktalandı.

Kadın Kollarının yaptıkları  açıklamada; ”Proğrama; Volksbank Elmshorn, Erkekler Kolu Başkanı Ali Gül, gülleri ile, Ak Market sahibi Selvi Akkaya hediyeleri ile, İçecek bayii Dierck’s ve Kadın Kolu Yönetim Kurulu Üyeleri; Gülay Akkaya, Yüksel Öznarin, Mecpara Sahmardanova, Fatma Malkoc, Sehri Yığman, Seker Can, Nurcan Ylmaz, Arife Kökçü, Tehrana Haşemi ve Menejer Nazan Malkoç’a teşekkür ediyoruz.” denildi.

Son Güncelleme: Perşembe, 16 Mayıs 2013 03:10

About Admin

Check Also

İğneyi kendimize… – Selahattin Demirtaş*

Selahattin Demirtaş, T24’e yazdığı “İğneyi kendimize” başlıklı yazısında “HDP’nin yaşadığı mağduriyetler, siyasi kararlar alırken duygusal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir