Cumartesi , 25 Mart 2023

Dündar: Elimiz kolumuz bağlanmadan gazetecilik yapacağız

Cumhuriyet gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Can Dündar, Almanya’dan Türkiye’deki okura yönelik yayın yapacak yeni bir medya organı için düğmeye bastı.

can-dundar-1

Journo’dan Mustafa Kuleli’ye konuşan Dündar, gazeteciliği bir süre Almanya’dan yapacağını belirterek, “Türkiye’den verilemeyen sesi buradan vermek istiyorum. Çok yakında böyle bir girişimle çıkacağım ortaya. Türkiye’de yapmaya çalıştığımız şeyi burada elimiz kolumuz bağlı olmadan yapacağız” dedi.

Türkiye’deki birçok gazetecinin işsiz olduğuna dikkat çeken Dündar, gerçeklerin ortada olduğunu ancak yazılmadığını vurguladı: “O zaman buradan ses verelim dünyaya. Çünkü sonuçta nerede olduğun değil, ne yazdığın ne söylediğin önemli.”

Türkiye’deki okura ulaşmak istediğini ve bunun Almanya’dan mümkün olduğunu dile getiren Can Dündar, hem Türkiye’den hem de Almanya’dan gazetecilerle kurmak istediği medya kuruluşunun altyapısı üzerine görüşmeler yaptığını da söyledi.

‘Bağımsız olacak ve geniş tabana yayılacak’

Dündar, daha modern bir medya kuruluşuna imza atacaklarını vurgularken, yayın çizgisinin ‘olmazsa olmazlarını’ da sıraladı: “Bir, tamamen bağımsız olması. İki, çok geniş bir tabana dayanması. Üç meslektaş dayanışması. Dört, Türkiye’de yazılamayan, söylenemeyen gerçeğin dile getirileceği bir ortamın yaratılması.”   (Diken)

Can Dündar kendi medyasını kuruyor

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir