Pazar , 5 Şubat 2023

DTK operasyonu: HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk gözaltına alındı

HDP Eş Genel Yardımcısı ve Van Milletvekili Aysel Tuğluk, DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Seydi Fırat sabah saatlerinde evlerine yapılan baskınlar sonucu gözaltına alındı

aysel_tugluk

Kürt hareketine yönelik operasyonların son adresi Demokratik Toplum Kongresi (DTK) oldu. DTK’nin Diyarbakır Ofis’te bulunan eski binasına polis baskını gerçekleşirken; bir dönem DTK’de siyaset yürüten isimler de birer birer gözaltına alınmaya başlandı.

Bir dönem DTK Eş Başkanlığı görevini de yürüten HDP Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Van Milletvekili Aysel Tuğluk, sabah saatlerinde evine yapılan polis baskını sonucunda gözaltına alındı.

HDP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada Tuğluk’un eş genel başkanlığın yanı sıra tutuklu vekillerin avukatı olduğu da hatırlatıldı.

https://twitter.com/HDPgenelmerkezi/status/813264627534622720/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

Yine soruşturma kapsamında DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Seydi Fırat ve DTK eski divan üyesi Edip Yaşar da evlerine yapılan baskınlarla gözaltına alındı.

Sendika.Org

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.