Perşembe , 1 Aralık 2022

Deniz Naki hayranlarıyla buluştu

Güncel / Hamburg

 Almanya Bundesliga 1 takımlarından St. Pauli’de forma giyen Deniz Naki, Hamburg İşajansı’nda açılan iş fuarında düzenlenen imza gününde, takım arkadaşı Charles Takyi ile birlikte h ayranlarına resimli kartlarından imzaladı.

A lmanya’daki T ürkiyeli f utbolcularının durumunu iyi gördüğünü söyleyen Naki, ‘’Mesela Nuri Şahin Borussia Dortmund takımında takım kaptanı oldu. Mesut Özil yine aynı şekilde başarılı bir futbolcu ve Alman’lar da takdir ediyor, başarılarının karşılığını her konuda tam olarak alıyorlar. Çünkü alt yapıları çok iyi’’ şeklinde değerlendirme yaptı. Türk milli takımı ile Alman milli takımı karşı karşıya gelse hangisinde oynamak isterdin sorusuna ‘’Alt yapımda Almanya için oynadım ama, kesinlikle Türk milli takımında oynamak isterdim’’ cevabını veren Naki, şu anda Almanya’nın başka takımlarında veya Türkiye’deki takımlarda oynamayı düşünmediğini, St.Pauli’de kalmak istediğini söyledi.

Mitinge katılmak istiyor

Irkçılığa karşı olduğunu söyleyen Naki, bazı maçlarda seyircilerin ırkçı gösterilerine rağmen karşılık vermek istemediğini belirterek ‘’Onlar seyirci, ben ise milyonların izlediği bir maçta oyuncu konumunda biri olarak örnek davranış sergilemem gerekiyor. Onlara asla karşılık vermeyi tercih etmem’’ dedi. Naki, Hamburg’da 21 Aralık tarihinde, Almanya’da 25 yıl içerisinde ırkçıların saldırısına uğrayarak ölenlerin anısına düzenlenecek mitinge katılmak istediğini de sözlerine ekledi. Kolundaki ‘’Dersim 62’’ dövmesinde siyasi bir amaç olmadığını söyleyen Naki, ‘’Dersim’li ve Kürt kökenliyim. Herkes geldiği memleketinden gurur duyması gerekir, kimliğimi açıklamaktan da çekinmiyorum. Kürt olmam Türk milli takımında oynamama engel değil. Ama Dersimspor’da oynarmıyım diye soruyorlar, şu an oynamak istemem çünkü ben birinci lig takımında oynuyorum, Dersimspor öyle değil’’ dedi. Mesut Özil gol attığında Türk seyirciler tarafından ıslıkla yuhalanmasını değerlendiren Naki, Türk milli takımıyla karşı karşıya gelmesi durumunda kendisinin de Mesut Özil gibi davranacağını söyledi. Naki, ‘’Türk seyirciler, Alman milli takımında Özil gibi başarılı bir oyuncumuz olduğunu düşünerek, Özil’in başarısıyla gurur duymaları gerekir. Sonuçta o işini başarıyla yapmaya çalışıyor’’ dedi. Entegrasyon konusunda fi kirlerini söyleyen Naki, gençlere iyi eğitim almalarını tavsiye ederek, Almanya’da yaşayan göçmenlerin işlerini en iyi şekilde yapması ve başkalarına zarar vermemesi durumunda enregrasyon sorunu olmayacağını ifade etti.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.