Pazar , 5 Şubat 2023

Demirtaş Hamburg’da Kürtçe müzik eşliğinde ringe çıktı

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ve eşi Başak Demirtaş, HDP Dersim Milletvekill Alican Önlü’nün katılımıyla gerçeklesen “Kıtalararası Orta Siklet Şampiyonluk” yarışmasında boksör İsmail Özen şampiyon oldu.

Demirtaş Almanya'da Kürtçe müzik eşliğinde ringe çıktı
76 kilo Almanya Şampiyonu Özen’in maçını HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da izledi.Demirtaş: ‘Bu şampiyonluk eldivenini Cizre ve Sur’da direnen halkımıza adıyorum’
Almanya’nın Hamburg kentinde Arena Spor Salonu’nda Sauerland Boks Klübü tarafından düzenlenen Kıtalararası Şampiyonluk yarışmasında Dersim doğumlu Hamburg’da yaşayan boksör İsmail Özen Gürcistanlı rakibi Ramazi Gogicheshivi’yi üçüncü raundda nakavtla yenerek orta hafif siklette şampiyonluk eldivenini almaya hak kazandı.
SALONA KÜRT ULUSAL MARŞI İLE GİRDİBoksör İsmail Özen salona Kürt ulusal marşıyla girerken, Demirtaş ise kürtçe müzikle girdi.Alman kanallarının canlı yayın yaptığı çekimde .
taraftarlar ” Kürdistan faşizme mezar olacak, ” Biji Selo” sloganları attıŞampiyonluk sonrası ringe çıkan Demirtaş “Örnek sporcu İsmail Özen kardeşimi yürekten kutluyorum.  Hepimizi gururlandırıyor. İnanıyorum ki daha büyük başarılara imza atacak.Bundan sonra İsmail Özen’i dünya şampiyonluk yarışmasında da görmek istiyoruz,   Bu eldiveni Cize ve Sur’da devlet katliamına karşı direnen halkımız adına alıyorum. Şampiyonluk eldivenlerini Cizre’de, Gever’de, Nusaybin’de, Sur’da direnen tüm halkımız adına adına emaneten alıyorum.” dedi
Daha önceki yarışmalarında kazandığı boks eldivenlerini ve maçta elde edilen gelirleri Kobani’nin yeniden toplumsal insası adına bağışta bulunan Özen şampiyonluk maçı sonrasında yaptığı konuşmada ” Bu eldiveni Diyarbakır ve Cizre halkı adına Selahattin Demirtaş’a takdim ediyorum” dedi.

 

İsmail Özen’i Demirtaş’ın yanı sıra Hamburg’un en zengin ailesine mensup olan Michael Otto’nun 42 yaşındaki kızı olan nişanlısı Janina Otto izledi.

 

Süheyla Kaplan

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.