Salı , 30 Kasım 2021

Cumhuriyet’in Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu dahil 9 yönetici ve yazar tutuklandı!

Cumhuriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Hakan Karasinir, Bülent Utku, Güray Tekin Öz, Mustafa Kemal Güngör, Önder Çelik, Kitap Eki Genel Yayın Yönetmeni Turhan Günay ile yazar Kadri Gürsel ve Karikatürist Musa Kart tutuklandı.

cumhuriyet_2

Cumhuriyet yazarları ve yöneticilerine yönelik operasyonla gözaltına alınan ve 31 Ekim’den bu yana Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan yönetici ve yazarların sorguları tamamlandı. İfadelerin tamamlanmasının ardından yönetici ve yazarlar Çağlayan Adliyesi’ne sevk edildi. Aralarında Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu’nun da olduğu 9 yazar ve yönetici tutuklandı.

Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, Yayın Danışmanı Kadri Gürsel, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Hikmet Çetinkaya, Önder Çelik, Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör, Güray Öz, Hakan Kara, Musa Kart, yazarımız Aydın Engin, Kitap Eki Genel Yayın Yönetmeni Turhan Günay, muhasebe müdürü Günseli Özaltay ve eski yönetici Bülent Yener’in Emniyet’teki sorguları dün başladı.

Günseli Özaltay ve Bülent Yener, savcılık sorgularının ardından saat 21.00 sıralarında serbest bırakıldı. Savcılık aynı saatlerde Güray Öz, Musa Kart, Turhan Günay, Hakan Kara, Kadri Gürsel, Önder Çelik, Bülent Utku ve Mustafa Kemal Güngör’ü tutuklanmaları istemiyle adliyeye sevk etti. Saat 01.50 sıralarında Hikmet Çetinkaya ve Aydın Engin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Murat Sabuncu hakkında da tutuklama talep etti. Savcılık, toplam 9 yazar ve yöneticinin tutuklanmasını istedi.(Birgün)

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir