Cumartesi Anneleri 600. Haftasında bir kez daha „ Failler belli! Kayıplarımız nerede“ sorusunu yönetenlere soracak!

Cumartesi Anneleri 600. Haftasında bir kez daha „ Failler belli! Kayıplarımız nerede“ sorusunu yönetenlere soracak!

Türkiye ve Avrupa da eşzamanlı yapılacak eyleme 24 Eylül cumartesi günü saat 11’de Hamburg ”Mercado” önünde Cumartesi Anneleri /insanlarıyla 600. haftasında  kırmızı karanfillerle  dayanışma mitingi yapılacak

cumartesi-anneleri

Cumartesi Anneleri / İnsanları adına yapılan çağrıda; 27 Mayis 1995 de „ Failler belli! Kayıplarımız nerede“ talebiyle bir araya gelen kamuoyunda Cumartesi Anneleri/ Insanları olarak bilinen kayıp yakınları ve insan hakları savunucuları gecen 21 yıla rağmen, taleplerine hiçbir karşılık bulmadi, Mevcut iktidarın yarattığı 90`lı yılların kirli savaş konseptini de aşan bu sürecte , yeni kayıplar, hak ihlalleri, tutuklamalar katliamlarla demokrasi, bariş, adalet isteyenlerin sesleri boğularak, tüm insanlık değerlerimiz çürütülmek isteniyor.

Bizi Galatasaray’a mahkûm eden devletin demokratikleşmeme ısrarıdır.
Bizi Galatasaray’a mahkûm eden Türkiye’nin bir hukuk devleti olmamasıdır.
Bizi Galatasaray’a mahkûm eden Türkiye’de medyanın özgür ve bağımsız olmamasıdır.
Halk adına yetki ve kaynak kullananları denetlemek yerine, iktidarların politikalarını aklama ve meşrulaştırma aracına dönüşmesidir.
600 . haftaya yol alirken; kayıplarımızın akıbetlerinin açığa çıkartılması, kaybedenlerin hakkaniyetle yargılanması için barışa, hukuk devletine ve demokrasiye ihtiyacımız var. Biz bunun için Galatasaray’dayız.
Tüm baskı ve yıldırma politikalarına rağmen inatla ve ısrarla sürdürdüğümüz muhalif kimliklerinden dolayı ansızın yanıbaşimızdan alınan bir daha haber alınamayan bu toplumun aydınlık yüzlerini unutmadık! Unutturmayacağiz ! Çığlığımız 600. haftasına evrilirken, 21 yıl 600 hafta boyunca „ adalet“ arayışımız da bizleri yanlız bırakmayan kamuoyuna birkez daha 600. mücadele haftamızda, olduklari alanda sesimize ses kalmaları cağrısında bulunuyoruz.
24 Eylül Saat 12:00 da gerçekleştireceğimiz 600 haftamız da sizleri de barış, hakikat, adalet ısrarımıza, kayıplarımızı bulma mücadelemize ortak olmak için bulunduğunuz yerden sesimize ses katmanızı istiyoruz !

Insan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon.
Cumartesi Anneleri / İnsanları

Hamburg’da  24 Eylül Saat 11’de

Altona Ottenser Haupstrassede/ Mercado önünde   Cumartesi Anneleri/insanlarıyla dayanışma mitingi yapılacak

 

 

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir