Pazar , 5 Şubat 2023

CHP’li Hakverdi ”IŞİD’e yönelik hükümetin hava saldırısı göstermeliktir”

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkeyi kaosa sürüklemek olduğunu belirterek, IŞİD’e yönelik hükümetin hava saldırısını “göstermelik” olarak değerlendirdi.

Süheyla Kaplan / Ankara

Ankara’da Meclis Olağan Genel Kurul öncesi güncel gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hakverdi AKP’nin IŞİD militanlarını tutuklamaktan çok sol, sosyalist ve Kürtlere yönelik operasyon düzenlendiğine dikkat çekti.

CHP Hakverdi

Erdoğan’ın HDP’yi radikalleştirerek olası erken seçimde amacının milliyetçi oyları almak olduğunu ifaden Hakverdi “Erdoğan ülkeyi geriyor ve bu gerginlikle erken seçime gitmek istiyor. Erdoğan’ın üzerinde ‘bana 400 milletvekilini verin bu iş bitsin’ şeklinde baskı var. Terör nerden gelirse gelsin hepsine karşıyım” dedi.

Hakverdi HDP’nin kapatılma fikrinin de demokrasi ile bağdaşmayacağını söyleyerek, tarihte bugüne kadar parti kapatılmanın tam tersi bir netice doğurduğunu ve kapatılmak istenen partilerin daha da güçlendiklerini vurguladı.

“KOALİSYON KURULACAĞINA İNANMIYORUM”

Hakverdi olası AKP-CHP koalisyonuna ilişkin ise “Ben inanmıyorum. Erdoğan tek başına iktidara gelmek amacında. Bu nedenle ülkede gerginlik yaratıyor” dedi.

Barış sürecinin devam etmesi gerektiğini savunan Hakverdi “Ben kimden gelirse gelsin eğer barışı istiyorsa onan destek verilmesi taraftarıyım. Çocukların ölmesine karşıyım. Barış süreci için önemli adres Meclis’tir. Meclisin ortak iradesi ile ancak olur” şeklinde konuştu.

Haziran seçimlerinden sonra CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun bu süreci çok iyi yürüttüğüne inandığını sözlerine ekleyen Halverdi MHP’yi birçok yönden eleştirdi.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.