Perşembe , 1 Aralık 2022

CHP YURTDIŞI ÖRGÜT TEMSİLCİLERİ ANKARA’DA BULUŞUYOR

CHP Yurdışı Birlik Başkanları ve yöneticilerinin 27- 29 Haziran tarihleri arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı toplantı velsilesiyle Ankara’da biraraya geleceği kaydedildi.
 CHP Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörü Ali Kılıç, bu yılın ilk yarısında kurulan Almanya, Fransa, Avusturya, İsviçre, Hollanda ve Belçika’da kurulan CHP’li temsilcilerin Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun davetiyle Ankara’ya katılacaklarını bildirdi.
 
Ankara’da Genel Merkez’de gerçekleştirilecek Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Genel Başkan yardımcılarının da katılacağı ve üç gün sürecek olan toplantıda Avrupa’da ırkçılık, yabancı düşmanlığı, işsizlik, eğitim, pasaport harçları, bedelli askerlik, yurtdışı seçim bölgesinin oluşturulması gibi konuların masaya yatırılacağı ifade edildi.
CHP Yurtdışı Birliklerinden hergeçen gün beklentilerin daha da arttığını belirten Kılıç, Genel Başkan Faruk Loğoğlu başkanlığında yürütülen yurtdışı örgütlerinin gelecek aylarda İngiltere, Kanada, Norveç, KKTC gibi ülkelerde de örgütleneceğini bildirdi.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.