CHP Üsküdar Gençliği: Referandumu da cesur olamayan yönetimi de tanımıyoruz

CHP Üsküdar Gençlik Kolları yazılı bir açıklama yayımlayarak referandumu tanımadıkları gibi oldu bittiye gelen rejim değişikliğini sükunetle karşılayan ve cesur olamayan yönetim anlayışını da tanımadıklarını ilan etti, CHP Genel Merkez yönetimini acilen somut adım atmaya çağırdı

Saray iktidarının YSK eliyle “evet” sonucu çıkarıp gayri meşrulaştırdığı referandum sonrasında, yönetim kadrosunun politik ufkunu gösteren “hukuki itiraz” ile tabanın baskısı sonucunda söylenen “tanımama” sözü arasında yalpalayan CHP Genel Merkezi’ne partinin içinden ilk kurumsal tepki geldi.

Referandumda yüzde 53 oranında “hayır” oyu çıkmasıyla dikkat çeken İstanbul Üsküdar’daki İlçe Gençlik Kolları, referandum sonuçlarına ve sonrasında yaşananlara ilişkin genel merkezini de hedef alan bir açıklama yayımladı.

CHP Üsküdar Gençik Kolları’nın açıklaması şöyle:

Atı alan Üsküdar’ı; at üstünde duramadığı için değil, Üsküdar’daki örgütlü #Hayır mücadelesi sayesinde geçemedi.

Aylar önce toplantı masalarında yaktığımız kıvılcımı 60 gün boyunca sahada, gece gündüz demeden sokak sokak ördüğümüz mücadeleyle büyüttük. Yevmiyeyle değil yüreğimizle çalıştık. Kimseden alkış beklemedik, tek derdimiz Başkanlık hayaline Üsküdar’da geçit vermemekti ve başardık.

Kadın kollarımız ve yerel inisiyatiflerle omuz omuza başardık. Biliyoruz, memleketimizin sağduyulu insanları çoğunlukla bu kabul edilemez değişikliği reddettiler.

Biliyoruz, sandığa HAYIR girdi ama çıkması engellendi. Görevi; seçimlerin kanuna uygun şekilde yürümesini sağlamak olan Yüksek Seçim Kurulu, kanunu hiçe sayarak hilenin baş aktörü oldu.

Memleketin dört bir yanından usulsüzlük kanıtları yağarken, ısmarlama kesin sonuçları dahi beklemeye tenezzül etmeyip, kılıf arama zahmetine bile girmeden “Bu iş bitti” diyenlere cevabımız nettir: HAYIR BİTMEDİ! Gayrimeşru seçimi ve sonuçlarını tanımıyoruz.

Bu hukuksuzluğa ve hileye boğulmuş referandumu tanımadığımız gibi; oldu bittiye gelen rejim değişikliğini sükunetle karşılayan, bizler kadar cesur olamayan yönetim anlayışını da tanımıyoruz.

Cumhuriyetin katil fermanının şenliklerle kutlandığı sıralarda üzüntülerini ifade edip, tek çözüm olarak bağımlı ve güdümlü yargıya başvurmak olan anlayışı da reddediyoruz.

Maaş kartıyla değil, gönül bağıyla saflarında durduğumuz partimize olan güvenin tutarsız açıklamalarla sarsılmasını, itibarının zedelenmesini de kabul etmiyoruz.

Bu deklarasyon; suç ortada, fail ortada iken düşük vitesli muhalefet ve cılız itirazlarla yetinenlere; kamu vicdanı yara almışken sessizliğe gömülenlere; tam kanunsuzluk haliyle iradesi çalınan seçmene ve Cumhuriyet’e karşı sorumlu olmasına rağmen, bu zorbalığı ve hukuksuzluğu kabullenip “2019’da görüşürüz” diyerek Başkanlık hesabına girişenlere itirazımızdır.

Sokaklarda, meydanlarda ve diğer tüm platformlarda bu gayrimeşru seçime ve bu irade gaspına direnenlerin mücadelesini selamlıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Yönetimini bir an önce somut adım atmaya, harekete geçmeye davet ediyoruz.

Kaynak: Sendika.Org

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir