Pazartesi , 3 Ekim 2022

Che’ye ‘eşkıya’ diyen, Şeriat isteyen gerici Kahraman’a tepki

Şeriat talebiyle kamuoyunun dikkatini çeken ve halkın büyük çoğunluğunun gayrı meşru bulduğu TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Türk gençlerine kendi tarihimizin anlatılarak sevdirilmesi gerektiğini söyledi
CHE_4

Rize’de ilk kez gerçekleştirilen Fetih Kutlaması’nda konuşan TBMM Başkanıİsmail Kahraman, gençlere kendi tarihimizin öğretilip sevdirilmesi gerektiğini belirterek, Che’nin resimlerinin Türk gençlerinin tişörtlerinde olmaması gerektiğini söyledi.

“CHE DENEN EŞKIYA…”
Kahraman, Türk gençlerine kendi tarihimizin anlatılarak sevdirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Devlis var. Yani Liseli Devrimciler. Che Guevara’nın gömleklerini giymişler. Che 39 yaşında öldürülen, bizzat kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik. Bir gerilla. Bolivya’da, Küba’da, Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz. Olmamalı. Bağı yok benimle. Köküm bir değil. Tarihim bir değil. Benim kendi tarihim ve insanlarım var. Onlarla övüneceğim. Garip. Fatih’i Dünya tanıyacak ama Türkiye tanımayacak” dedi.

‘Devrimci Liseliler’ Che’ye ‘eşkıya’ diyen Kahraman’a tepki gösterdi

TBMM Başkanı Kahraman’ın efsanevi devrimci lider Ernesto Che Guevara ile ilgili çıkışı sosyal medyanın gündemi oldu. Milletvekillerinden gazetecilere pek çok kişi Kahraman’ı eleştirdi.
dev.png

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın “Che denen eşkıya benim gencimin yakasında, göğsünde olamaz” sözleri sosyal ağlarda tepkiyle karşılandı.

Kahraman’a sosyal ağ Twitter üzerinden cevap veren ‘Devrimci Liseliler’ adlı grup “Dev-Lis’in ruhu Che’nin ruhudur,Biz Dev-Lis’liler elbette ki doğru olan için yaşayan Che’nin yolunda olacağız! Gel de durdur bizi!” dedi.  (ABC)

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.