Perşembe , 23 Mart 2023

Canan Uzerli ”İçten gelen Ses”i ile sahnedeydi

Canan Uzerli’nin 22 Mayıs Pazar günü Hamburg St. Pauli Semtinde bulunan ”Kukuuun” da düzenlenen “İçten Gelen Ses” adlı konseri yoğun ilgi ile dinlendi.
Canan_Uzerli_HH
 
Mustafa Akpolat
Değişik kültürlerden müzik severlerin ilgi gösterdiği ve sıcak bir atmosferde gerçekleşen konserde, iki kültürden ve iki ayrı dünyada, duygularının müziğe dönüşerek bütünleşmesinden meydana gelen şarkılar zevkle dinlendi. Müziğin evrenselliği ve sınırsızlığı ile insani duyguların bütünleşmesinde meydana gelen, bazen baş kaldıran, bazen melankolik kimi zaman da ritmik tarzın insan ruhundaki gezintisi ile keyifli bir konser gerçekleştirdi.
Annesi Alman, babası İstanbul doğumlu bir Türk olan, ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisiyle tanınan Meryem Uzerli’in ablası, Hamburg School of Music’te ve Berlin Türk Müziği Konservatuarında müzik ve şarkıcılık öğrenimi gören Canan Uzerli, şarkıların hikayelerini Almanca anlattıktan sonran Türkçe seslendirdiği şarkılarında, kendisine has geliştirdiği tarzında farklı bir tat vardı.
 
Anadolu’nun saz’ı ve geleneksel müziğinde ayrı bir yeri olan Ud, Kafkas veya Balkanlarda daha çokca kullanılan akordiyon, batı müziğinin Gitar, Viyola, E-Bass’ ritimlerinden oluşan melodilere, almanca yaşanan duyguların türkçe seslendirilmesi ile farklı bir tarz oluşturduğu programında, sesindeki içtenlikle, ”İçten gelen ses” adına uygun, güzel bir çalışma gerçekleştirdi.
Kendisini dünya -pop (world-pop) şarkıcısı olarak tanımlayan Canan Uzerli, bu ilk projesi olan ”İçten gelen ses” adlı konserinde, ”Sen Olmadan, Güneşim, Ah bu sevda, Zaman, Dünya Dönüyor, Ah İstanbul, Uzak yüce dağlarda, Artık hazırım, Hep seni beklerim, İçten gelen ses, Ah sevgili yüreğim, Uçarım sana, Mutlu olmaya karar verdim, En değerli hazine” adlı şarkılarını seslendirdi.
Sözleri kendisine ait olan, şarkıların müziğini ise gitaristi Henrik Kolenda ile birlikte besteleyen Uzerli, programında, Ulrich Kodjo Wendt’’in bestelediği iki şarkıyıda seslendirdi.
Canan Uzerli’ye sahnede, Ulrich Kodjo Wendt, Akordiyon – Henrik Kolenda, Gitar – Haydar Kutluer, Saz – Oliver Karstens, Kontrabass, E-Bass ve Yogi Jockusch, Ritimde eşlik etti.

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir