Çarşamba , 28 Eylül 2022

Can Dündar yarın Hamburg’da

Dündar,  Avrupa Postası’nın davetlisi olarak 13 Eylül tarihinde “Türkiye”de Basın Özgürlüğü”  konulu panele konuşmacı olarak katılacak . 

Dündar 14 Eylül tarihinde de Berlin’de çeşitli siyasi parti temsilcileri ve gazetecilerle biraraya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunacak.

Toplantıyı düzenleyen Avrupa Postası adına sitenin Genel Yayın Yönetmeni Adil  Yiğit“Türkiye’de 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimlerinde beklediği oyu alamayarak başkanlık hayalini gerçekleştiremeyen Cumhurbaşkanı  Erdoğan, seçim öncesi olduğu gibi sonrası da insan hak ve özgürlüklerini gözardı etmiştir. Türkiye tekrar 90’lı yıllardaki gibi kan revan içindedir. Demokrasi güçlerinin ve muhalif basının sesi boğulmak istenmektedir. 1 Kasım seçimlerini kazanmak pahasına, en küçük eleştirel ve aykırı sese “terör örgütü üyeliği” iddiasıyla pranga vurularak, gazeteciler toplumun gözünde adeta “itibarsızlaştırılmak” istenmektedir. Tam da böylesi bir dönemde Can Dündar gibi özgür basının sesi bir gazeteciye ev sahipliği yaparak, Türkiye’deki medya üzerinde devam eden baskı ve zulme karşı Avrupa’dan destek vermek istiyoruz.” dedi.
Konferans öncesi ve arada  Erol Arslan  ile   Özlem Winkler – Özkan  kısa birer  müzik dinletisi sunacaklar

Konferansın yapılacağı Tarih: 13 Eylül 2015 ( Pazar ) Saat: 17:00 Yer: Rothenbaumchaussee 64,  20148 Hamburg Ulaşım: S-Bahn Dammtor/ U1 Bahn Hallerstr.

Völkerkundemuseum / Hamburg Etnografya Müzesi

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.