Perşembe , 23 Mart 2023

BZ GAZETESİ ‘ÖZCAN MUTLU’NUN ŞÜPHELİ TOPLUM ARASINDA NE İŞİ VAR’

BZ ADLI ALMAN GAZETESİ , YEŞİLLER PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ÖZCAN MUTLU’YU MİLLİ GÖRÜŞ TEŞKİLATI TARAFINDAN DÜZENLENEN KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERDE ÖN SIRALARDA YER ALMASINI ELEŞTİRDİ
BZ ADLI ALMAN GAZETESİNDEN YEŞİLLER PARTİSİ MİLLETVEKİLİNE ELEŞTİRİ
‘NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN BİR TOPLANTIDA NE İŞİN VAR’
GÜNCEL/BERLİN
 

Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetelerinden BZ (Berliner Zeitung) ‘Ne Olduğu Belli Olmayan Toplum arasında Mutlu’nun Ne işi Var’ adlı başlığıyla verdiği haberinde, Yeşiller Partisi Federal Milletvekili adayı Özcan Mutlu’nun Milli Görüş teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıda en ön saflarda yer almasını eleştirdi.

Milli Görüş Teşkilatının Alman Anayasayı Koruma Dairesi tarafından sıkı gözetim altında olduğu hatırlatılan haberde, Berlin’de düzenlenen Kutlu Doğum haftası etkinlikler çerçevesince düzenlenen Kuran okuma etkinliğine Yeşiller Partisi Berlin eyaleti Eğitim Sözcüsü Mutlu’nun katılmasını masaya yatırdı.

BZ’nin neden ön protokol sırasında yer aldığına ilişkin gazetenin sorusunu Mutlu, ‘’Uzun zamandan beri Milli Görüş teşkilatından hep uzak durdum. Ne gibi suçlamaların olduğunu kendi gözlerimle görmek istedim’şeklinde yanıt verdi.

Gazetenin haberinde ayrıca, Milli Görüş teşkilatı tarafından reform çabalarına rağmen özgürlük ve demokrasi bağlamında hala bazı endişelerin bulunduğu ve Anayasa Koruma Dairesi tarafından hazırlanan raporda, ‘’teşkilat siyasetteki karışıklığın nedenini siyonizme bağlamaktadır’ şeklinde görüşlerine yer verildi.

Sözkonusu etkinlikte ayrıca Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Milletvekili İlkin Özışık’ın da ön sıralarda, protokolda Mutlu ile birlikte yer aldığı belirtilen haberde, Özışık, ‘Almanya’da Milli Görüş teşkilatını bir tehlike olarak görmüyorum. Teşkilatın anti demokratik olduğuna ilişkin de bir tutum da görmedim’ dedi.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir