Pazar , 27 Kasım 2022

Boksör İsmail Özen ölümle tehdit edildi

Hamburg’da yaşayan Kürt kökenli Boksör İsmail Özen ölüm ile tehdit edildi.

Hamburg’da yaşayan Kürt kökenli Boksör İsmail Özen ölüm ile tehdit edildi.

Hamburger Morgenpost gazetesi, sosyal medyada “terörist” diye hakarete uğrayan boksör İsmail Özen’in ölüm tehdidi aldığını belirtti.

Geçen hafta HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da katılımıyla gerçekleşen Kıtalararası Boks Müsabakaları’nın ardından AKP medyasının boks maçını “terör show”u olarak değerlendirdiği ve PKK’nın kolunun Almanya’ya kadar uzandığı şeklinde haberler yaydığı belirtildi.

Boksör Özen, Demirtaş ile birlikte ringde çektirdikleri fotoğrafı sosyal medya paylaşmasının ardından şu açıklamayı yapmıştı: “Savaş politikasının sona erdirilmesi için HDP ve Demirtaş’ın yanındayım.”

Haberde söz konusu bu paylaşımdan sonra Özen’e sosyal medyada “terörist” şeklinde hakaret ettikleri ve İŞİD sempatizanlarının kendisini ölümle tehdit ettiği ifade edildi.

Boksör Özen Morgenpost gazetesi’ne yaptığı açıklamada “Söylediklerimin ve yazdıklarımın arkasındayım. Benim için Erdoğan bir diktatördür. Bütün dünya için de Erdoğan tehlikelidir. Ne olursa olsun Demirtaş’ı desteklemeye devam edeceğim” dedi.

Süheyla Kaplan

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.