Cuma , 2 Aralık 2022

Bild gazetesi Erdoğan’ı kızdıracak başlık attı: IŞİD ile ticaret ve rüşvet

Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild ‘IŞİD ile Ticaret ve Rüşvet- Erdoğan’ın parıldayan Klanı’ başlığıyla verdiği haberinde Başbakan Davtuoğlu’nun gönderilmesinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni güç arayışında olduğu belirtildi.

bild

Bild gazetesi haberi şöyle:

“Yeni Başbakan Erdoğan’ın en güvendiği kişi olacak. Örneğin Enerji Bakanı olan damadı Berat Albayrak…

Erdoğan’ın en büyük kızı Esra ile 2004 yılından beri evli olan 38 yaşındaki Berat Albayrak, bununla Erdoğan’ın en sağlam klanlarından biri. Bununla Erdoğan’a en sadık birini teşkil ediyor.

Üsküdar’da beş villada oğulları Ahmet ve Bilal oturuyor. Yaklaşık 6 milyon Euro değerinde..

Babaları (Erdoğan) yılda 50 bin Euro kazanmakta ve oğulları para ile yüzmekte. Bu para nereden gelmekte? Paranın nereden geldiği konusunda herhangi bir resmi bilgi yok.

Muhalif medya Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Erdoğan’ın küçük kızının bir şirketi var.

Erdoğan’ın Klanının diğer bir üyesi Emine Erdoğan. 61 yaşında. Önemli toplantılarda her zaman Erdoğan’ın yanında. Normalinde arka planda. Emine Erdoğan Mart ayı başında‘Haremin Osmanlı hanedan üyeleri için bir okul ve kadınları hayata hazırlayan bir eğitim yuvasıdır. Bu yuvanın başında da valide sultanlar yer alır’ şeklindeki açıklaması kamuoyunu kızdırdı.

En büyük oğul: Ahmet Burak Erdoğan (36)

Denizcilik- gemi ticareti ile uğraşıyordu. Bugün Burak Erdoğan MB Denizcilik Taşımacılık Limited Şirketini kurdu. Ortağı ise Mecit Mert Çetinkaya. Şirketin gelirinin yüzde 99’u oğul Burak Erdoğan’a ait.

80 milyon dolar değerinde serveti var. Genelde kamuoyundan uzak duruyor.. Hatta aile düğünlerinde bile arka planda.

Küçük oğlu : Necmettin Bilal Erdoğan (35)

Kriminal ticaret vesilesiyle medyaya sık sık konu oldu. İstanbul’un göbeğinde tapu piyasa değeri bir milyar dolar olan villayı üç milyon dolara (kara para ile) aldı.

Bilal Erdoğan şu an dört şirkete ortak. 3 vakfın (ki bunlardan TÜRGEV’in adı büyük yolsuzluk ve Rüşvet soruşturmasında adı geçiyor) yönetiminde ve de şaibeli isimlerden oluşan uluslararası ticari bir ağın da önemli aktörlerinden biri.

17 Aralık Rüşvet skandalında adı geçiyor. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında internete sızdırılan ses kayıtlarına göre Erdoğan 17 Aralık sabahı oğlu Bilal’i arıyor ve yolsuzluk operasyonu başladığı haberini veriyor. İddialara göre Erdoğan evdeki paraların Bilal’den saklamasını istiyor.

IŞİD İLE PETROL TİCARETİ

Birkaç yıl önce İngiliz ‘The Guardian’ gazetesinin haberine göre Türk işadamları IŞİD ile kaçak petrol ticareti yapıyor. Haftada en az 10 milyon dolar kaçak petrol ticareti ile IŞİD militanlarına gelir sağlanıyor. Bu işadamları arasında da Bilal Erdoğan’ın adı geçiyor.

2015 yılından beri Bilal Erdoğan İtalya’da ailesiyle birlikte Bologna’da yaşamakta. Resmi olarak doktora amaçlı orada bulunuyor. Ancak İtalyan resmi makamlarına göre Bilal Erdoğan hakkında ‘kara para aklaması’ suçlamasıyla soruşturma açıldı.

En büyük kızı Esra Erdoğan: (34)

2013 yılında rüşvet skandalında ismi duyuldu ve TÜRGEV Vakfı’nda abisiyle birlikte yönetim kurulu üyesi. Eşinin ismi Davutoğlu’ndan sonra başbakan olarak adı geçiyor. Kayınbabasının da en sadık başbakan adayı. Erdoğan zaten kızı Esra’yı geleceğin politikacı olarak görüyor.

Küçük kızı Sümeyye Erdoğan (30)

Babasının danışmanı özellikle yurtdışı gezilerinde babasına eşlik ediyor ve tercümanlık yapıyor. Türban taktığı için parlamentodan uzak duruyor.

Erdoğan’ın en yakın işadamı dostu ise Remzi Gür. Gür, Başbakan Erdoğan’ın çocuklarını Amerika’da okutan, burs veren bir işadamı. O da bu klana ait.”

Süheyla Kaplan

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.