Cumartesi , 28 Ocak 2023

BETER OLUN YOK OLUN KÖKÜNÜZ KURUSUN VATAN MİLLET DEVLET HAİNLERİ

Nevin SEVÜK

Devletlerin despot yönetimleri, kan takviyesi zaruri olduğunda bu ihtiyaçlarını gidermek için hiç gocunmadan yeni düşman kodlaması yapar.

Savaşılacak hedefler koyar, yeni cepheler açar.

Eskiden düşman olarak kodladığı bu hedeflere karşı vatan-millet savunmasını militer güçleri ile yapardı.

Zamanla başka bir yöntem geliştirdi.

Rejim, düşman cepheye karşı kendi savaşmak yerine basın-medya özellikle sosyal medya mecraları üzerinden oluşturduğu algı yöntemleri ile kamuoyunda taraf oluşturmakta, savaşı onlarla yürütmektedir.

Kolay kolay yan yana gelmeyecek toplumun farklı kesimleri arasında devlet yönetiminin tiranlıklarına, yaratılan korku imparatorluğuna karşı tepki olarak kendiliğinden oluşan muhalif ittifaklar, böylelikle devlet yoluyla keskin bıçak misali kesilir, üç güne kalmaz ‘devlet bekası’na kurban verilir.

Ülkede sergilenen böyle bir oyunun ilk perdesi İzmir’de sahneye konuldu.

7 gün 24 saat devletin kolluk kuvvetleri tarafından gözetlenen partinin il teşkilat binasına Abicim (bu bilinçli söylenip, bilinçli servis edildi) gönderilip terör estirilirdi.

Kürt halkı HDP üzerinden kargaşaya çekilmek istendi.

Konya’da sahneye konulan ikinci ‘ırkçılık’ perdesi ile de yine Kürt halkının öfkesi bilenerek sokaklara çekilmek isteniyor.

Böylelikle cephelerden biri hazır vaziyete getirildi.

Buna eş zamanlı olarak muhalefetteki devletin şaşmaz aktörleri üzerinden muhalefetin içinde dahi kutuplaşmalara yol açacak mültecilere dair ırkçı söylemler söyletildi.

Daha neye uğradığımızın farkına varmadan, içimizdeki gizli saklı ırkçı arayışımız nihayi sonuç vermeden, demir tavında dövülür misali ülkenin farklı lokasyonlarında çıkan orman yangınları, taa 1990’lı yılların arşivleri taranarak Sakık’ın, Karayılan’ın, Kaplan’ın sözleri reverans gösterilip servis edildi.

Ve nihayet fatura eski düşman PKK’ya kesildi. Çocuk yaştaki insanlar dahi kullanılarak ‘vatan mevzu bahis ise gerisi teferruattır’ cephesi kuruldu.

Kamuoyu şu anda istenen kıvamdadır.

Devletin üzerindeki sis bulutları bir nebze dağılmış, rahat bir nefes alınmış, kan ağlayan halkın kafasına çay paketleri atma seansları kaldığı yerden devam etmiş, aklı selim insanlara, durumu, kodlamayı iyi okuyan kesime de gerekli korku, mesaj verilmiş oldu.

About Nevin Sevük

Check Also

“KÖTÜLÜKTEN ERDEM ÇIKARMAYIN”

Nevin SEVÜK  03.03.2022 Perşembe günü Hamburg’da savaşa karşı iki çağrı yapıldı: Birincisinin söylemi, “Silahlar derhal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.