Perşembe , 9 Şubat 2023

Beşiktaş Çarşı taraftarları komploya karşı ayakta

Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı’ya destek için Türkiye’nin dışında yarın 6 ülkede eylem yapılacak. Köln, Berlin, Paris, Londra, Los Angeles, Manila ve Montreal’de düzenlenecek gösterilerle 35 kişiye karşı açılan komplo davası protesto edilecek.

Çarşı üyelerinin de aralarında bulunduğu, toplam 35 kişinin yargılandığı Gezi protestolarına ilişkin davanın 16 Aralık 2014 Salı günü yapılacak duruşması öncesi dünyanın dört bir yanında gösteriler düzenlenecek.

Çarşı’ya destek grubu Türkiye ayağı tarafından yapılan basın açıklamasında “14 Aralık 2014 tarihinde Türkiye (İstanbul, Edirne, Samsun), Almanya (Berlin, Köln), Fransa (Paris), İngiltere (Londra), Amerika (Los Angeles, Seattle, Washington DC, Houston, New York City), Filipinler (Manila) ve Kanada’da (Montreal) ÇARŞI’ya destek yürüyüşleri ve etkinlikleri düzenleyecektir” denildi.

‘ÇARŞI BİR RUHTUR YARGILANAMAZ’
Bu protestolarla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Türkiye’nin içinde bulunduğu insan hakları ihlallerine ve adaletsizliğe karşı sessiz kalmadığını göstereceklerini belirten Çarşı’ya destek grubu açıklamasında şunları ifade etti:

“Vatanına hizmette sınır tanımayan, büyük özverilerle, ayrım yapmaksızın herkesin yardımına koşan ÇARŞI da, Gezi hareketinde yer almasından dolayı, pek çok diğer fedakar vatansever gibi, baskıya, adaletsizliğe, hukuksuzluğa, ve haksızlığa maruz kalmıştır. 16 Aralık 2014 tarihinde yapılacak duruşmada aralarında Beşiktaş taraftar grubu ÇARŞI üyelerinin de bulunduğu 35 kişi, ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs’ suçunu işledikleri iddiasıyla ve ağırlaştırılmış müebbet istemiyle yargılanacaktır. Türkiye’miz çağdaş, demokratik, özgür, laik ve huzurlu bir ülkeye dönüşene, bu baskı rejiminden kurtulana dek ÇARŞI ve benzeri kişi ve gruplara destek vermeye ve adalet sisteminin yeniden işlemesi için mücadele etmeye devam edeceğiz. ÇARŞI bir ruhtur, yargılanamaz.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları

Facebook: https://www.facebook.com/groups/ÇARŞI.icinomuzomuza/

https://www.facebook.com/events/1487114231544569/

https://www.facebook.com/events/1535776103329796/

Twitter kampanyasi: #cArsidestek”

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.