Perşembe , 9 Şubat 2023

Berlin’de Milletvekili Hakan Taş’a saldırı. TBB saldırıyı kınadı.

Sol Parti Berlin Eyalet Milletvekili Hakan Taş, Türk kökenli bir kişinin saldırısına uğradı. TBB politikacıya saldırıyı kınadı
Hakan Taş
Berlin Kreuzberg semtinde  Sol Parti Milletvekili Hakan Taş’a ‘vatan haini’ diyerek saldıran ve yaralayan Türk kökenli bir kişi kayıplara karıştı.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Berlin Kreuzberg bölgesinde yaşanan olayda, meclis toplantısına giden Taş’a arkasından yaklaşan ve Türkçe küfürler eden bir kişi fiziksel saldırıda bulundu. Milletvekiline yumruk atan ve ‘Vatan haini’ diyerek küfreden zanlı, olayın ardından kayıplara karıştı.

Saldırganın elinde metal bir cisim veya taş olduğun düşündüğünü belirten Milletvekili Hakan Taş, saldırı nedeniyle meclise gidemedi ve polise şikayette bulundu. Saldırının ardından sosyal medyadan yayımladığı mesajda durumunun iyi olduğunu belirten Milletvekili, bunun kendisine yönelik ilk saldırı olmadığını ve demokrasi için mücadele etmeyi sürdüreceğini dile getirdi.

 

TBB politikacıya saldırıyı kınadı
Kreuzberg’de kimliği tespit edilemeyen bir şahıs tarafından ‘vatan haini’ sözleriyle tacize uğradıktan sonra kafasına vurularak yaralanan Taş’a yönelik saldırıya tepki gösteren  TBB adına yapılan açıklamda;
”Berlin Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) Berlin eyalet parlamentosu milletvekili Hakan Taş’a yapılan saldırıyı sert bir şekilde kınamaktadır.
Taş, dün Kreuzberg’de kimliği tespit edilemeyen bir şahıs tarafından ‘vatan haini’ sözleriyle tacize uğradıktan sonra kafasına vurularak yaralanmıştır.
Kişilerin siyasal konularda birbiriyle tamamen zıt fikirleri savunmaları demokratik tartışmanın olmazsa olmaz bir parçasıdır.
Ancak siyasette hakaret ve şiddet kesinlikle kabul edilemez.
TBB, tüm siyasal gruplara, derneklere ve medya kuruluşlarına nefret söylemlerini ve şiddet kullanımını en ufak bir şüpheye yer bırakmayacak şekilde kınama çağrısında bulunmaktadır.
TBB, Hakan Taş ile dayanışma içindedir ve kendisine geçmiş olsun der, acil şifalar diler.” görüşlerine yer verildi

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.