Barış Atay’la sohbet toplantısı

Sinema Sanatçısı ve Tiyatro oyuncusu Barış Atay, 6 Şubat’ta sahneleyeceği ”Sadece Diktatör” adlı tek kişilik oyunu öncesi geldiği Hamburg’da 5 Şubat’ta Bergedof semtinden bulunan Avrupa Karabalılar Derneğinde düzenlenen bir sohbet toplantısına katıldı.

Barış1

Barış Atay, AKP’nin bu kadar güçlenmesinde bizim payımiz veya eksiğimiz nedir şeklindeki bir soruya, ”bu sorununuz cevabını ”Sadece Dikkatör” oynunda veriyorum, gelin izleyin, hepsini yüzünüze söylüyorum” dedi  Atay,Erdoğan ve Hükümetin hedefinde olan sanatçı ve gazeteciler için söylenen ”Yalnız değildir” söyleminin gerçeği yansıtmadığını şu sözlerle ifade etti.  ”Can Dündar Türkiyede her kesimden seveni olan bir gazetecidir.  ”Can Dündar yanlız değildir” denilmesine rağmen davasında  80 kiş vardı” diyerek toplumsal duyarlılık gösteren  insanlarla dayanışma  olması gerektiği düzeyde olmadığını ifade etti.

Barış_Atay1

Güzel ve samimi bir ortamda gerçekleşen ve yoğun ilginin gösterildiği sohbet toplantısında, Sanatçı Barış Atay, kendisine sorulan soruları cevaplandırdı. Bir kaç hafta önce geçirdiği ameliyattan ve yol yorgunluğuna rağmen ayağın tozuyla sohbet toplantısında, Türkiye’de yaşanılanlarla, kendisinin sanatsal çalışmaları, sorunları, zorlukları, toplumsal duyarlık göstererek yaşanılanlara karşı muhalif olan sanatçıların karşılaştığı sorunları anlatarak, gerek sanatsal çalışmalarından gereksede kamoyunda kendi düşüncelerini ifade eden sanatçıların karşılaştığı sorunlar konusunda da görüşlerini ifade etti.


AKP hükümetinin politikaları, medyanın durumu, ve toplumsal muhalefetin durumu hakkında da görüşlerini belirten Atay, yaklaşık iki saat süren toplantıdan sonra sevenleriyle fotoğraf çekindi.

 

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir