Ayşe Demir: Yılda bir kez kadın haklarını hatırlamak yeterli değildir

 
 
8 Mart  Dünya Emekçi Kadınlar  günü vesilesiyle bir açıklama yayınlayan Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) Sözcüsü Ayşe Demir, iş yaşamında ki eşitsizliğin, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığa karşı,  hukuksal, toplumsal  ve idari olarak önlemlerin  alınması gerektiğini ifade etti.
Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) sözcüsü Ayşe Demir dünya kadınlar günü nedeniyle yaptığı bir basın açıklamasında “21. yüzyılda toplumun bir çok alanında hala kadınlar ayrımcılığa uğramaktadırlar,” dedi.
 Bu bağlamda kadınların hala eşit işe eşit ücret alamadıklarına ve terfilerde yeterince göz önüne alınmadıklarına dikkati çeken Demir,  “bu durum göstermektedir ki, var olan teşvik önlemleri yetersiz kalmaktadır ve geliştirilmelidir,” dedi.
 Ayşe Demir açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “ Bu gerçekler karşısında ve özellikle kadına karşı şiddetin dünya çapında sürdüğünün göz önüne alındığında yılda bir kez kadın haklarını hatırlamak yeterli değildir. Bu nedenle kadına yönlik şiddetin ve ayrımcılığın önlenmesi için hukuksal, toplumsal ve idari alanda çok daha etkin önlemler alınmalıdır.” görüşlerine yer verildi.

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir