Cumartesi , 25 Mart 2023

Ayşe Demir :CDU ülkede bir arada yaşama hasar verme yolunda ilerliyor

Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu‘ ndan CDU Genel Kurulu‘na eleştiri
demirtbb
 Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) sözcüsü Ayşe Demir yaptığı  basın açıklaması ile CDU Genel Kurulu‘ndaki önergeleri ve tartışmaları  eleştirdi.
 Demir açıklamasında “CDU ülkede bir arada yaşama hasar verme yolunda ilerliyor” dedi.
 CDU Genel Kurulu‘na Genç CDU’lular (Junge Union) tarafından getirilen bir karar taslağında Amadeu-Antonio-Vakfının Anayasayı Koruma Örgütü tarafından gözetim altına alınması ve devlet desteğinin kesilmesi talep edilmişti.
 TBB Sözcüsü Demir bu taslak hakkında şu yorumu yaptı: “Anayasayı Koruma Örgütü ırkçılıkla mücadele veren demokratik kuruluşların peşine düşeceği yerde, NSU cinayetlerindeki başarısızlığının hesabını vermelidir.”
 Ayşe Demir politik sığınma yasasında öngörülen değişikliklerle “politik sığınma hakkının son kalıntıları da böylelikle ortadan kalkmış olur”, görüşünü savundu.
 Demir Almanya’da doğmuş olan gençlerin çifte vatandaşlık hakkının tekrar kaldırılması kararına yönelik olarak “daha bu yasama döneminde getirilmiş olan bu hakkın tekrar ortadan kaldırılması önerisi CDU’nun amacının göçmen kökenli insanları kazanmak olmadığının göstergesidir” dedi.
 CDU kararlarını AfD seçmenine prim vermek olarak değerlendiren  Demir “anlaşılan CDU’nun amacı AfD ile mesafe koymak değil, onlara yaklaşmak. Bu politikanın başını CDU gençliğinin çekmesi toplumumuzun geleceği için iyi bir gösterge değildir,” görüşünü savundu

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir