Avrupa’nın geleceği sosyal, adil ve demokratik mi?

”Avrupanın geleceği sosyal, adil ve demokratik mi?” adı altından Hamburg DGB bünyesinden düzenlenen tartışma toplantısında partiler Avrupa politikalarını anlattılar.

Mustafa Akpolat / Hamburg

24 Nisan perşembe günü Hamburg DGB’de ”Arbeit und Leben” adlı kurum tarafından, düzenlenen bir toplantı ile Partilerin Avrupa politikaları anlatıldı. Konular arasında, AB ve ABD, arasında “Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı” (TTIP) Serbest Ticaret Anlaşması ile ilgili olarak şeffaflık, sosyal ve çevre sorunları, Mülteciler politikası, işçi haklarının güvence sorunu, yatırımcıların korunması konularında görüşler ifade edildi. 25 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Avrupa Parlamentosu seçimleri ile ilgili olarak, partilerin Avrupa politikaları ve gündemde tartışılan konular ile ilgili olarak yönetilen sorularla görüşleri soruldu.

Avrupa'nın geleceği sosyal, adil ve demokratik mi?
Toplantıya katılan parti adayları ve temsilcilerine yöneltilen sorularla, Avrupa politikaları anlatıldı ve  tartışıldı.

Toplantıya, Korsanlar Partisi Avrupa Parlamentosu Milletvekil adayı (Piratenpartei) Julia Reda, Sol Parti adayı, Martin Dolzer, Yeşiller Hamburg Milletvekili Filiz Demirel, SPD adayı, Knut Fleckenstein, CDU adayı, Roland Heintze ve FDP adayı Najib Karim konuşmacı olarak katıldılar.

”Arbeit und Leben” kurumundan Elvisa Kantarevic ve Emilija Mitrovic‘in moderatörlüğünü yaptığı, Alev Gürbalkan‘ın hazırlıklarıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını Hamburg DGB başkanı Katja Karger yaptı.

Toplantıda, partilerin AB ve ABD, arasında “Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı” (TTIP) arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması ile ilgili görüşleri, Sosyal haklar olmadan serbest ticaret ne ifade edeceği. İşçi hakları korunarak, istidamın sağlanabilmesi, Avrupanın mülteciler politikası ve daha bir çok konuda partilerin konulara yaklaşımı çözüm önerileri konuşuldu.

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir