Salı , 29 Kasım 2022

Avrupa Karabalılar Derneği AKD e.V. Yeni Yönetimini Belirledi

Avrupa Karabalılar Derneği (AKD), düzenlenen 5. genel kurulda yeni yönetimini belirledi. Hamburg – Bergodorf Pink Haus’da düzenlenen genel kurul’da, dernek çalışmaları sinevizyon eşliğinde anlatıldı. Mali raporlar ile ilgili bilgilerin verilmesinden sonra, denetleme kurulu sözlü olarak verdiği raporda herşeyin yerli yerince yapıldığını belirterek, yönetim kuruluna başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Önceki yönetim ve denetimin aklanmasının ardında yeni tüzük önerileri degerlendirildi ve daha sonrada yeni yönetim ve denetim kurulu seçimine geçildi. Güzel bir atmosferde gerçekleşen genel kurulda, zaman zaman duygusal anlar yasandı. Son yıllarda vefat eden Köylülerin fotograflarının gösterimi ve saygı duruşundan sonra verilen aradan sonra, yeni yönetim kuruluna adayların önerilmesi ve belirlenmesi ile genel kurul devam etti.

Yapılan seçimlerde derneğin yeni yönetim kuruluna Songül Güneş, Rahmi Arslan, Nesimi Taş, Süheyla Kaplan, Ilhan Demir, Hülya Polat ve Birgül Arslan seçilirken, yönetim kurulu yedek üyeliklerine de, Ali Durak Bozok, Yaşar Güneş, Zehra Arslan, Yusuf Simşek seçildiler.

Denetleme kuruluna ise Ismet Bulut, Murat Arslan, Abidin Ertaş bu kurulun yedek üyeliklerine de Galip Kılıç veAynur Lökcü seçildi.

Derneğin yeni başkanının, gelecek günlerde yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında belirleneceği belirtildi.

Müntaz Bolat

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.