Pazar , 26 Mart 2023

Avrupa Karabalılar Derneği (AKD) 7.Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Hamburg’da faaliyet yürüten, Avrupa Karabalılar Derneği, 7. Olağan Genel kurulunu gerçekleştirerek yeni yönetim kurulu üyelerini belirledi.

12 Mart Pazar günü, Hamburg’da faaliyet yürüten ve 233 kayıtlı üyesi olan AKD, Bergedorf Oberer Landweg 10 adresinde bulunan dernek salonunda gerçekleştirdiği genel kurulda, geçmiş yıllardan faaliyetleri yansıtan bir dia gösteriminden, faaliyet raporunun okunması ve Mali raporun aklanmasından sonra, mevcut Yönetim Kurulu, üyelerin faaliyetlere daha fazla katılımı yönünde temennilerinde bulundu.

Av. Mahmut Erdem, Gülay Sözsahibi ve Hıdır Karul‘un divanda yer aldığı genel kurulda, yapılan seçimler sonucu, Metin Kaplan, Akın Arslan, Cemal Arslan, Yılmaz Güneş, Nazik Kaplan, Ikrar Arslan, Veysel Kaplan Yönetim Kurulu üyeliklere seçilirken, Gürsel Güneş ve Nergis Kaplan’da yedek yönetim kurulu üyeliklerine seçildi. Yönetim Kurulu kendi arasında Metin Kaplan‘ın dernek başkanlığına karar verdiği genel kurul’da ”Hayır” kampanyası çerçevesindeki faaliyetlere katılımın devam edeceği vurgusunda bulunuldu.

Yozgat / Sorgun ilçesine bağlı Avrupa’da yaşayan   Karabalıların  2007 yılında kurduğu  dernek, değişik sosyal, kültürel ve siyasal alanlarda yürüttüğü faaliyetlerin, gelecek dönemde de devam edeceği belirtildi. Her yıl düzenlenen ”Yaz Çocuk Festivali”, Bergedorf şehir festivali katılımı ve halen devam eden ”HAYIR” kampanyası çerçevesinde, Hamburg ve çevresinde bulunan demokratik kitle örgütleri ile ortak faaliyetlerinde devam edeceği belirtildi. Dernek yönetim kurulu üyesi Akın Arslan, ”Önümüzdeki süreçte köyümüzde bir festival yapmayı düşünüyoruz, ayrıca yaşadığımız ülkelerdeki sosyal, toplumsal konular ile ilgili faaliyetlerimiz devam edecektir” dedi. 

Güncel /Hamburg

 

 

 

 

 

 

AKD 7.Genel Kurul sonucunda seçilen  yönetim kurulu üyeleri

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir