Cumartesi , 25 Mart 2023

Av. Talha Barut yeni bürosunun açılışını gerçekleştirdi

Hamburg Steindamm’daki adresinden  Gaensemarkt 44 adresine taşıyan Avukat Talha Barut yeni bürosunda açılışı gerçekleştirdi. Türkiye’den Emeklilik, Miras, Boşanma ve Ticaret Hukuku alanlarında uzman olan Avukat Barut kısa bir açılış konuşması ile katılımcılara teşekkür etti.

Av Talha Barut_1

2004 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinin burslu programından mezun olan Avukat Barut 2006 yılında Avukatlık stajını başarı ile tamamlayarak ruhsat almaya hak kazandı. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinde de akademisyen olarak çalıştı. 2008 yılında Master (Yüksek Lisans) programını başarı ile tamlayarak ‘Uzman’ unvanını aldı. 2007-2008 yılları arasında Hamburg Üniversitesi ile Akdeniz Üniversitesinin ortak yürüttüğü Master programını başarı ile tamamladı. Hamburg’da özellikle emeklilikle ilgili bazı hukuka aykırı uygulamaları ilk defa dile getiren Avukat olarak da tanınmaktadır.

Av. Talha Barut’un Türkiye’den gelen Anne ve Babasıda açılışa katıldı

Hamburg ve çevresinde bu konularda birçok seminer vermiştir. 2011 yılından beri gerek yazılı gerekse görsel medyada, katıldığı radyo programlarında ve vermiş olduğu seminerlerde ‘Almanya’daki ilk iş başlangıcının Türkiye’de ilk iş başlangıcı sayılması gerektiği’, ‘daha az prim ödeyerek daha yüksek maaş bağlanabileceği’ ve ‘mavi kartlılara borçlanma hakkı tanınması gerektiği’ konularında birçok bilgilendirmelerde bulunmuştur. Daha önce dava ile elde edilen bu tür haklar yoğun talepler üzerine 2014 yılındaki yasal değişiklikle davasız olarak verilmeye başlanmıştır. Özellikle emeklilik konusunda yapmış olduğu bilgilendirmeler ile birçok kişiye faydalı olmaya çalışmıştır. Aynı zamanda Arabulucu sıfatını taşıyan Barut Türkiye’den Noterlik Belgesi’ ne de sahiptir.

Önceki bürosunda Çarşamba günleri 16:00-18:00 saatleri arasında açık kapı günü düzenleyen Avukat Barut yeni bürosunda da aynı uygulamaya devam edeceğini belirtti. Hamburg Barosu, Antalya Barosu ve Türkiye Barolar Birliği’ne Avukat olarak kayıtlı olan Barut, eşi Yasemin Barut ile birlikte tercüme ve danışmanlık hizmetleri de verdiklerini ifade etti (Bilgi Hattı: 040 636 93 310).

hamburghukuk@hotmail.com

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir