Cuma , 2 Aralık 2022

ATİF’ten Sahiplenme Çağrısı

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu, Almanya ve İsviçre’de ATİK’e yönelik gelişen polis operasyonlarını şiddetle kınadığını duyurdu. Yapılan kısa açıklama şöyle;

Yıllardır Avrupa’da göçmen işçi ve emekçilerin demokratik hakları uğruna mücadele yürüten bir kurum olarak aktivistlerimize ve çatı örgütümüz Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu ve bileşenlerine yönelik, Alman ve İsviçre devletleri tarafından yapılan polis operasyonlarını şiddetle kınıyoruz. Polisler arama yaptıkları mekanlara adeta terör yöntemleri ile girerek hasara yolaçmış, gözaltına aldıkları aktivistlere ‘terörist’ muamelesi yapmışlardır. Gözaltına alınan aktivistler Karlsruhe Alman Federal Başsavcılığına sevk edilmiştir. Burada amaç sürdürülen demokrasi mücadelesini dumura uğratmaktır. Bu baskılar ATİK ve benzeri kurumları kriminalize etme çabalarıdır. Özellikle Alman devletinin NSU ve PEGİDA skandallarının ardından ırkçı ve faşist yapıları gözrmezden gelmesini, devrimci, demokratik ve ilerici kurumlara yönelik gözdağı operasyonlarına devam etmesini protesto ediyoruz. Alman devletinin sağ gözü adeta kör durumdadır. Irkçılık ve faşist yapılanmaların güç ve cesaret kazanmasında, Alman devletinin bizlere yönelik baskılarının önemli bir payı bulunmaktadır. Tüm gücümüzle aktivistlerimizin ve ATİK Yöneticilerimizin yanında olduğumuzu beyan ediyoruz.

Tüm aktivistlerimiz en acil bir şekilde geliştirilen operasyonları protesto etmeli, aktivistlerimizle dayanışmayı yükseltmelidirler! Demokratik ve ilerici kurumlara çağrımızdır; Dayanışmayı yükseltelim!

Baskılar demokrasi mücadelemizden bizleri alıkoyamaz! Tutuklanan aktivistlerimiz ile ATİK üyeleri derhal serbest bırakılmalıdır! Meşru mücadelemiz engellenemez!

Kahrolsun Polis Terörü! Yaşasın Demokrasi Mücadelemiz!

Irkçılığa, faşizme, emperyalist işgal ve talana karşı durmak için; göçmenlerin, işçi ve emekçilerin haklarını savunmak için ATİF, ATİK, YDG ve Yeni Kadın aktivistlerine sahip çık!

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu

Bazı Kentlerde Protesto Etkinlikleri

ATİK üyelerine yönelik Almanya ve İsviçre devletleri tarafından yapılan operasyon protesto edilecek. Frankfurt, Mannheim ve Nürnberg’de prtestoların gerçekleşeceğini bildiren ATİK Konseyi, tüm alanları ve demokratik kamuoyunu gözaltına alınan ATİK aktivistlerini sahiplenmeye çağırdı.

Mannheim Demokratik Güçbirliği tarafından yapılan çağrıda şu ifadelere yer verildi; Dün akşam saatlerinde Almanya ve Isviçre’nin belli bölgelerinde ATiK yönetici ve üyelerine yönelik tutuklama terörü gerçekleşmiştir.
Mannheim Demokratik Güçbirliği olarak yapılan bu hukuksuz baskı ve tutuklamaları kınıyoruz.
Gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmalarını talep ediyoruz.
Hepinizi bu akşam 16 nisan saat 18.00’de Mannheim Marktplatz’da yapılacak basın açıklamasına çağırıyoruz.

Yine ATİF Frankfurt tarafından yapılan çağrıya olumlu yanıt veren Güçbirliği bileşenleri ve yerel kurumlarla birlikte Frankfurt Hauptwache’de saat 18:00 de basın açıklaması yapılacak.

Nürnberg kentinde yarın ortak bir protesto mitingi gerçekleştirilecek. Nürnberg bileşenleri protesto etkinliğinin Federal Krimnal Dairesinin Nürnberg temsilciliğinin önünde yapılacağını duyurdu.

Hamburg: Mitinge Çağrı!
Sevgili dostlar,

Konferadasyonumuz ATİK ve Yeni Kadın üye ve yöneticilerine yönelik İsviçre, Almanya ve Avusturya’da gerçekleştirilen gözaltıları protesto etmek için hepinizi düzenleyeceğimiz mitinge katılmayaağırıyoruz..

16 Nisan ( bugün)
Saat 17.00
Sternschanze Bhf

ATİF-Hamburg

About Admin

Check Also

16 Gazeteci olmayan suçtan tutuklandı: Seçim baskısı

Diyarbakır’da gözaltındaki 16 gazeteci tutuklandı. Gerekçe, haber içerikleri ve yayın politikası olurken Avukat Resul Temur, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.