Anadolu Ateşi’nin gösterisi Hamburgluları büyüledi

Anadolu Ateşi, 4 Aralık Pazar günü Hamburg Barclaycard Arena’da Sahne aldı

anadolu-atesi-hamburg

Dünyanın sayılı dans toplulukları arasında gösterilen Anadolu Ateşi, Hamburgluları muhteşem gösterileriyle büyüledi. 

2 saat boyunca pür dikkat heycanla izlenen gösteri sonrası ayakta alkışlanan Anadolu Ateşi dansçıları hayranlarının yoğun ilgisine dayanamayarak birlikte fotoğraf çektirdiler.

Sergiledikleri performansla Hamburgluların adeta nefesini kesen Anadolu Ateşi dansçılarI, renkli kostümleri, özel efektleri ve kendilerine has koreografileri ile Hamburg Volksparkt’taki Barclaycard Arena’da unutulmaz bir gösteri sundu.

MUSTAFA ERDOĞAN KATILAMADI
Anadolu’nun değişik yörelerinden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran özgün projenin sahibi ve genel sanat yönetmeni Mustafa Erdoğan, İstanbul’da sahnelenen bir başka gösterimiden dolayı Hamburg proğramına katılamadı.

GÖZYAŞLARINI TUTAMAYANLAR OLDU
Gösteri sonrası salonu terketmek istemeyen onlarca izleyici “Tek kelimeyle muhteşemdi. İnanılmaz bir gün yaşadık, yer yer gözyaşlarımıza hakim olamadık” yorumlarıyla yaşadıkları heyecan ve duyguyu tarif etti. Basında ve kamuoyunda geniş tanıtımı yapılmamasına ve organizede bir dizi eksikliklere rağmen, yoğun bir ilgiyle izlenen Anadolu Ateşi gösterisi, salondaki Alman izleyiciler tarafindan da dakikalarca ayakta alkışlandı.

EYALET VEKİLLERİ NEREDE SORUSU
Hemen her etkinlik ve gösteriye katılarak dikkat toplayan Türkiye kökenli 10 eyalet vekillerı ile hiç bir demokratik kitle derneğinin yöneticisinin katılmaması çoğu izleyici tarafından eleştirildi.
Anadolu Ateşi 2016 yilini Trabzon, Giresun Rize, istanbul, ve  Avrupa organizesini Osman Pekerman’in yaptığı Herning ve Kopenhag’dan (Danimarka) sonra Ankara’da ki gösteriyle geride bırakacak.

 

 

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir