Almanya’da IŞİD Katliamları Protesto Edildi

Irak Şam İslam Devletinin (IŞ) İD örgütünün, Irakta Yezidilere karşı gerçekleştirdiği saldırılar, Almanya’da yaşayan Yezidiler ve Kürtler tarafından protesto edildi. Berlin ve Hamburg’da (IŞ)İD’in Yezidiler’e soykırım uyguladığı belirtildi.
Hamburg’da  Demokratik Güç Birliği Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen gösteride kitle merkezi tren istasyonundan Hamburg eyalet meclisine doğru kortejler eşliğinde yürüyerek, slogan attı.

‚Katil Türkiye’, ’ IŞİD Saldırıyor, Türkiye Destekliyor’, Kobane (IŞ)ID’e Mezar Olacak’ ‚Yaşasın Uluslararası Dayanışma’ sloganları atılan gösteride Abdullah Öcalan posterleri de yer aldı. Gösteride ayrıca Steindamm meydanında( IŞ) İD’i simgesi olan siyah bayrak ateşe verildi ve (IŞ) İD aleyhine sloganlar atıldı.
Burada bir konuşma yapan Sol Parti Hamburg Milletvekili Cansu Özdemir Ortadoğuda Yezidilerin güvenlik ve özgürlük içinde yaşayabilmesi için gerekli koşulların oluşturulması gerektiğine işaret ederek (IŞ) İD terör örgütüne karşı ortak mücadele edilmesi gerektiğini söyledi. Kadın ve gençlerin ön saflarda yer aldığı protesto eylemi olaysız sona erdi.

Süheyla Kaplan

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.