Salı , 29 Kasım 2022

AKP cemaatle pazarlığa mı oturdu? Şifreli mesaj ne anlama geliyor?

AKP’nin cemaatle yeniden uzlaşma arayışı içinde olduğu iddiaları ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Katar’da cemaat üyeleri ile görüştüğü söylentilerinin ardından, FETÖ’nün önemli isimlerinden Abdullah Aymaz Zaman Amerika’da yazdığı yazıda tutuklu Fethullahçıların baharın gelmesiyle birlikte serbest kalacaklarını söyledi. Aymaz’ın yazısı ‘AKP cematle pazarlık mı yapıyor?’ sorusunu akla getirdi.

İTİRAFÇILARA GÖZDAĞI

FETÖ’nün firari kilit isimlerinden Abdullah Aymaz, cezaevindeki Fethullahçıların baharın gelmesiyle birlikte serbest kalacağını ima eden bir yazı kaleme aldı. Zaman Amerika’da yayımlanan “Bahar: Cihetsiz kuş sesleri” başlıklı yazısında Aymaz, itirafçı olanların ise zarar göreceğini ima etti.

Yazıda Fethullah Gülen’in bir rüyada konuşmasını kurgulayan Aymaz’ın ilgili satırları şöyle:

“(…) ‘Karşıya bak!.. Ne görüyorsun?’ dedi. Baktım, garip ve büyük BİR KAFES!.. Yere doğru gömülmüş… İçinde binlerce GÜVERCİN… Hepsi de çıkmak için çırpınıyorlar. Büyüğümüz, ‘Şimdi bu güvercinler SERBEST kalacak… Hepsi de göklere doğru uçmak isteyecekler. Fakat hemen serbest kaldıkları yerde GÜVERCİN YEMLERİ var; görünüşleri ve tadları çok güzel ama yalancı bir güzellik ve zehirli bal tadındalar… Yanılıp da o yemlere tenezzül edenler yerde kalacak.’ dedi. Nihayet serbest kalan güvercinler hızla gökyüzüne yükseldiler. O kadar çoktu ki, görülmeye değer bir haz veriyordu. Ama büyüğümüzün dediği gibi bazıları o yemlerin câzibesiyle cidden yerde kaldılar ve yükselemediler. O manzarayı gördükten sonra bana döndü, ‘İşte bu fitne zamanında, Elhamdülillah, Allah bize kullukta böyle irtifa kazandırdı, hem de irademiz dışında… Fakat o yemler gibi yalancı ve geçici câzibedarlığa karşı zaaflarına takılanlar yükselemeyip geride kalacaklar. Allah hepimizi muhafaza etsin’ dedi. (…)”

Abdullah Aymaz, yazısını şu satırlarla bitirdi:

“(…) İnşallah, baharda her cihetten yükselen kuş sesleri gibi cihanın her cihetinden Hizmet’in muştu güvercinlerinin evrad u ezkâr cıvıltıları gelecek inşallah… Gül-i Muhammediler… Andelîb-i Zîşanlar… Hep dillerde olacak.

Kâbe hakikatı ile Muhammedî hakikatlar ikiz olduğu gibi, Gül-i Muhammedî (S.A.S.) hakikatı ile Andelîb-i Zîşan (S.A.S.) hakikatı da bence ikizdir. Çünkü her şey Onun (S.A.S.) nurundan yaratılmıştır… Gül de bülbül de… Bu Hizmetin vazifesi de bu hakikatları dünyaya duyurmaktır. Bunun için ümitle aktif sabır içinde baharı bekleyip aşk ve şevkle yolumuza devam etmeliyiz…” Kaynak: Redaktif

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.