Çarşamba , 10 Ağustos 2022

Açlık grevindeki eğitimcilerin evlerine polis baskını… Gülmen ve Özakça gözaltına alındı

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın evine gece yarısı polis baskını düzenlendi. Gülmen ve Özakça adli kontrol kararı gereği karakolda imza atmalarının üzerinden 10 saat geçmeden ev baskını ile gözaltına alındı.

KHK ile ihraç edilen ve işlerine geri dönmek amacıyla 74 gündür açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın evine özel harekat polisleri tarafından baskın düzenlendi. Haklarında adli kontrol kararı bulunan Gülmen ve Özakça adli kontrol kararı gereği karakolda imza atmalarının üzerinden gün geçmeden ev baskını ile gözaltına alındı.

Gülmen ve Özakça’nın yaşadıkları ev ve sokak polis ablukası altına alındı. Gülmen ve Özakça hakkında gözaltı ve arama kararı olduğu belirten polis evin çelik kapısını kırarak eve girdi. Gülmen ve Semih Özakça olayı Twitter hesaplarından “Evimiz basılıyor” paylaşımıyla duyurdu.

Baskın esnasında evlerinden canlı yayın yapan Semih Özakça’nın eşi Esra Özakça ise eve girmeye çalışan polislere yaptıklarının hukuksuz olduğunu belirtti.

Gülmen ve Özakça’nın adli kontrolleri nedeni ile imza atmak için sabah saatlerinde karakola gittiklerini belirten Esra Özakça, kapının ardından polislere “Hangi hakla hırsız gibi evimize giriyorsunuz” diye seslendi.  ( Kaynak:  Cumhuriyet)

[Haber görseli]

[Haber görseli]

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.