Salı , 31 Ocak 2023

370 derneğe faaliyet durdurma

İçişleri Bakanlığı ‘terör örgütleriyle ilişkili olduğu’ gerekçesiyle 370 derneğin kapatıldığını duyurdu.

dernekler

İçişleri Bakanlığı, FETÖ, PKK/KCK, DHKP-C ve IŞİD bağlantılı olduğu iddia edilen 370 derneğin faaliyetinin durdurulduğunu bildirdi. Kapatılan dernekler arasında Çağdaş Hukukçular Derneği de bulunuyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İçişleri Bakanlığı’nca, FETÖ, PKK/KCK, DHKP-C ve DAEŞ bağlantılı 370 derneğin faaliyeti durduruldu. OHAL Kanunu 11. Maddesi kapsamında genel güvenlik, asayiş ve kamu düzenini korumak amacıyla 39 ilde milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen; FETÖ bağlantılı 153, PKK/KCK bağlantılı 190, DHKP-C bağlantılı 19 ve DEAŞ bağlantılı 8 olmak üzere toplamda 370 derneğin faaliyeti valiliklerimizce durdurulmuştur. Bunlara ilişkin inceleme, değerlendirme çalışmaları devam etmekte olup, terör örgütleri ile irtibatlı tüm yapı, grup, oluşum, kurum ve kuruluşlarla mücadelemiz hız kesmeden kararlılıkla devam edecektir.”

ÇHD MÜHÜRLENDİ

Çağdaş Hukukçular Derneği  Ankara Şubesi’ne akşam saatlerinde mühürlemek için polisler geldi.

Derneklerinin mühürlendiğini resmi Twitter hesabından duyuran ÇHD Ankara Şubesi, “Polisler geldi. Kapıyı açmamızı istiyorlar. Kapıyı açmayacağımızı bildirdik. Derneğimizde mühürleme işlemi yapılmakta. Kahrolsun faşizm, yaşasın mücadelemiz” ifadelerini paylaştı.

Kaynak. Odatv.com

About Editör .

Check Also

8 Mayısta ırkçılık lanetlenecek, ırkçı terör kurbanları anılacak

Hamburg’da Ramazan Avcı İnisiyatifinin (RAİ) çağrısı üzerine oluşan birlik, 8 Mayısta”Hanau Her Yerde” başlığı altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.